معرفی 11 تا از بهترین روش های افزایش امنیت درب آپارتمان به زبان ساده

معرفی 11 تا از بهترین روش های افزایش امنیت درب آپارتمان به زبان ساده

افزایش امنیت درب آپارتمان یکی از مهم ترین و اصلی ترین چالش هایی ست که برای امنیت منزل باید به فکر آن باشیم. روش های بسیاری برای این کار وجود دارد. مثلا استفاده و خرید درب ضد سرقت ارزان  و به صرفه مانند خرید درب ضد سرقت cnc یا استفاده از حصار، قفل و … در این مقاله قصد داریم روش های افزایش امنیت درب آپارتمان را با هم بررسی نماییم.

روش های افزایش امنیت درب آپارتمان

روش های افزایش امنیت درب آپارتمان

قفل درب بدون کلید، قفل شب بند، حصار درب، نرده امنیتی افقی یا قفل ضد سرقت نصب کنید تا درب شما از داخل ایمن‌تر شود. با خروج از خانه می‌توانید از مزایای این دستگاه‌های امنیتی لذت ببرید حتی اگر در خانه نباشید.

افزایش امنیت درب آپارتمان یکی از مهم‌ترین اقداماتی است که می‌توانید برای ضد سرقت کردن منزل انجام دهید. طبق آمار، بیشتر سارقان از درب ورودی وارد خانه می‌شوند. غالباً، آن‌ها به راحتی در را باز می‌کنند.

با افزایش امنیت درب آپارتمان خود، می‌توانید خطر سرقت را به میزان قابل توجهی کاهش دهید. روش‌های زیادی وجود دارد، با این حال، برخی از آن‌ها کاملاً بی‌فایده هستند و بیشتر آسیب می‌رسانند تا اینکه امنیت را افزایش دهند.

در این مقاله، بهترین مواردی را که در طول زمان مقاوم بوده‌اند، جمع‌آوری کرده‌ام. می‌توانید امنیت درب آپارتمان خود را به میزان قابل توجهی افزایش دهید حتی اگر فقط یکی از روش‌های زیر را اعمال کنید، اما اگر حداقل چند روش را ترکیب کنید نتایج بهتری خواهید گرفت.

برویم سر اصل مطلب، در اینجا چند روش بسیار موثر برای افزایش امنیت درب ورودی آپارتمان وجود دارد:

 

 1. قفل ضد سرقت خود را ایمن‌تر کنید
 2. قفلی با دوام و با کیفیت نصب کنید
 3. چارچوب و لولاهای درب خود را ایمن‌تر کنید
 4. از قفل درب بدون کلید استفاده کنید
 5. نرده‌های افقی آهنی برای امنیت بیشتر نصب کنید
 6. درب ضد سرقت ایرانی یا هر نوع دیگر استفاده کنید
 7. از پنجره‌ها با پوشش‌های امنیتی یا نرده جلو پنجره محافظت کنید
 8. اطمینان حاصل کنید که دربی توپر دارید
 9. یک حصار برای درب خود نصب کنید
 10. آیفون تصویری یا دوربین امنیتی تهیه کنید
 11. از چراغ‌های سنسور حرکت استفاده کنید

و حالا بیایید به جزئیات بپردازیم:

۱. قفل درجه 1 ANSI نصب کنید

۱. قفل درجه 1 ANSI نصب کنید-افزایش امنیت درب آپارتمان

وقتی از امنیت منزل صحبت می‌کنیم، قفل با‌ کیفیت بالا ضروری است. قفل با دوام می‌تواند به طور قابل توجهی در جلوگیری از ورود اجباری، مثل ضربه زدن، که یک روش معمول برای ورود است، کمک کند.

قفل درجه 1 ANSI چیست؟

سیستم درجه‌بندی ANSI (انستیتوی ملی استاندارد آمریکا) توسط BHMA (انجمن تولیدکنندگان سازندگان سخت‌افزار) با هدف تشخیص دوام قفل‌ها ایجاد شد. محدوده درجه‌بندی از ۱ (بالاترین سطح امنیت) تا ۳ است.

قفل درجه ۱ بالاترین سطح امنیت قفل‌های آپارتمان مسکونی را دارد که حداقل در برابر ۱۰ حمله با فشار ۷۵ پوندی مقاومت می‌کند. توصیه می‌کنم که حداقل از قفل درجه ۲ استفاده کنید. با این حال، معمولاً تفاوت قیمت زیادی بین درجه ۲ و درجه ۱ وجود ندارد، بنابراین اگر بودجه کافی ندارید، توصیه می‌کنم که مورد آخر را تهیه کنید.

اگر درجه قفل درب آپارتمان خود را نمی‌دانید، می‌توانید مدل آن را در وب‌سایت تولیدکننده بررسی کنید. توجه داشته باشید که همه قفل‌ها دارای درجه‌بندی ANSI نیستند و اگر قفل شما یکی از آن‌ها باشد، اصلا نشانه خوبی نیست.

اگر اکنون از قفل ضعیفی استفاده می‌کنید، آن را با یک قفل ایمن‌تر تعویض کنید، این اولین قدم برای ایمن‌تر نگه داشتن درب ورودی است.

اگر می‌خواهید امنیت درب ورودی را افزایش دهید، حتماً قفلی انتخاب کنید که آزمایش امنیتی ۴۳۷ UL (Underwriter Laboratories) را گذرانده باشد. قبولی در آن بسیار دشوار است، بنابراین قفلی با گواهینامه UL 437 تضمین کیفیت است.

2. قفل ضد سرقت خود را ایمن‌تر یا تعویض کنید

2. قفل ضد سرقت خود را ایمن‌تر یا تعویض کنید-افزایش امنیت درب آپارتمان

وقتی درب بسته می‌شود، ضامن توسط یک صفحه فلزی، اصطلاحاً صفحه ضد سرقت نگه داشته می‌شود. به مهره متصل می‌شود و یک سوراخ در آن وجود دارد که ضامن به این دهانه قفل می‌شود. قبل از خرید قفل درب بهتر است درباره آن بدانید.

صفحه ضد سرقت بخشی بسیار مهم در سیستم قفل است. اگر قفلی با کیفیت خوب نصب کنید که در صفحه ضد سرقت ضعیف ساخته شده (یا ضعیف در اتصال) قفل شود، درب ورودی شما در برابر حملات اجباری در معرض خطر است.

بنابراین، ایمن‌تر کردن صفحه ضد سرقت قفل شما گام بسیار مهمی برای افزایش امنیت درب آپارتمان است.

بیایید ببینیم که چگونه می‌توانید این کار را به راحتی انجام دهید.

اولین کار این است که پیچ‌های اصلی صفحه ضد سرقت قدیمی خود را با پیچ‌های جدید که حداقل ۲ یا ۱.۲ اینچ طول دارند جایگزین کنید. این پیچ های بلند صفحه ضد سرقت را محکم به مهره متصل می‌کنند، بنابراین احتمال اینکه درب شما در برابر حمله مقاومت کند بسیار بیشتر است.

کار بعدی این است که صفحه ضد سرقت قدیمی خود را با صفحه ضد سرقت چارچوب‌ جایگزین کنید. این اساساً یک صفحه ضد سرقت بسیار بادوام است که به جای سوراخ ساده، یک فنجان استیل دارد. ضامن در یک کاپ قفل می‌شود که بسیار قوی‌تر از یک سوراخ است.

صفحه ضد سرقت چارچوب‌ یک کالای ارزان قیمت است اما تأثیر زیادی در افزایش امنیت درب آپارتمان شما دارد. حتما مدلی را انتخاب کنید که دارای پیچ‌های بلند باشد. می‌توانید آن‌ها را در فروشگاه قفل‌سازی محل خود تهیه کنید و یا یکی را در دیجی کالا پیدا کنید.

۳. نصب قفل درب بدون کلید روشی آسان برای ایمن‌تر کردن درب ورودی

۳. نصب قفل درب بدون کلید روشی آسان برای ایمن‌تر کردن درب ورودی-افزایش امنیت درب آپارتمان

اگر می‌خواهید درب منزل خود را از داخل ایمن کنید، راه‌حل‌های زیادی وجود دارد، اما تعداد انگشت‌شماری از آن‌ها امنیت درب ورودی را به طور قابل توجهی افزایش می‌دهند.

قفل درب بدون کلید یکی از محصولات امنیتی درب مورد علاقه من است زیرا ارزان است و نصب و استفاده از آن آسان. تمام کاری که باید انجام دهید این است که آن را به بالای قفل موجود روی درب خود پیچ ​​کنید. بنابراین نصب آن کار سختی نیست و فقط در عرض چند دقیقه قابل انجام است.

این مدلی است که امتحان کردم و برای من مناسب بود (مطمئن شوید که ویدئو راهنمای نصب گام به گام را بررسی کرده‌ باشید). مدل‌های مشابه بسیاری وجود دارد، بنابراین اگر مدلی را پیدا کردید که بیشتر با نیاز شما مطابقت داشته باشد، آن را تهیه کنید.

تولیدکننده ادعا می‌کند که این قفل می‌تواند ۸۰۰ پوند نیرو را تحمل کند، بنابراین برای جلوگیری از ورود اجباری از درب ورودی بسیار مفید است. می‌توانید با یک حرکت بدون نیاز به کلید آن را قفل و باز کنید. برای راه‌های بیشتر ایمن‌سازی درب بدون استفاده از قفل اینجا کلیک کنید.

۴. چارچوب و لولاهای درب خود را ایمن‌تر کنید

۴. چارچوب و لولاهای درب خود را ایمن‌تر کنید-افزایش امنیت درب آپارتمان

پیچ و مهره درب و لولاها نقش مهمی در امنیت درب ورودی دارند. ایمن‌سازی آن‌ها معمولاً فرآیند پیچیده‌ای نیست، بنابراین در اکثر موارد، بدون کمک یک متخصص، خودتان می‌توانید این کار را انجام دهید.

بیایید با لولا شروع کنیم.

اولین کاری که باید انجام دهید این است که طول پیچ‌های لولا حداقل ۲ تا ۱.۲ اینچ باشد. این موضوع فوق‌العاده مهم است. پیچ‌های کوتاه‌تر از ۱ اینچ تهدید جدی امنیتی هستند، بنابراین قطعاً باید آن‌ها را تعویض کنید. فقط کار چند دقیقه است و تقریباً هزینه‌ای ندارد.

روش دیگری که می‌توانید لولا‌ها را ایمن‌تر کنید نصب پیچ و مهره‌های لولایی در زیر و بالای آن‌هاست. پیچ و مهره لولایی، پیچ و مهره‌های فلزی کوچکی هستند که با بسته شدن درب در سوراخ‌هایی در چارچوب قرار می‌گیرد.

اگر درب ورودی باز به بیرون دارید، پین‌های لولا برای هر کس از خارج منزل قابل دسترسی است. بنابراین سارقان می‌توانند به راحتی آنها را باز کرده و وارد منزل شما شوند. پیچ و مهره‌های لولا علاوه بر این که درب ورودی شما را در برابر ضربه مقاوم‌تر می‌کند، از باز شدن درب شما توسط سارقان به بیرون حتی اگر پین‌های لولا باز شود نیز جلوگیری می‌کند. بهترین راهکارهای ما برای ایمن‌سازی درب ورودی را در اینجا پیدا خواهید کرد.

برویم سراغ چارچوب.

برای افزایش امنیت درب آپارتمان اگر می‌خواهید چارچوب درب را ایمن‌تر کنید، توصیه می‌کنم از یکی از کیت‌های آماده استفاده کنید. این مجموعه ها معمولاً شامل پیچ و مهره‌های فلزی و محافظ لولایی و همچنین یک صفحه قفل ضد سرقت مناسب برای اکثر درهای استاندارد است.

یک کیت ایمن‌سازی پیچ و مهره با دوام، باعث می‌شود درب ورودی شما در برابر حملات زوری بسیار امن باشد. با این حال، به یاد داشته باشید که از درب شما در برابر حملات، مانند برداشتن کلید یا ضربه زدن محافظت نمی‌کند (به همین دلیل در مرحله اول باید یک قفل ایمن نصب کنید).

می‌توانید از بین بسیاری از مجموعه‌های ایمن‌سازی چارچوب درب انتخاب کنید، با این حال، اطمینان حاصل کنید که یک مدل از شرکتی معتبر را انتخاب کنید (این کیت واقعا محبوب و قابل اعتماد است).

۵. به جای استفاده از زنجیر درب استاندارد از قفل ضد سرقت استفاده کنید

۵. به جای استفاده از زنجیر درب استاندارد از قفل ضد سرقت استفاده کنید-افزایش امنیت درب آپارتمان

همانطور که گفتیم انواع قفل بسیاری وجود دارد مثل قفل آژیردار و … زنجیرهای درب وسیله‌های امنیتی مفیدی هستند که به منظور جلوگیری از ورود افراد غیرمجاز است حتی اگر در را کمی باز کنید. هر کسی می‌تواند از آن‌ها بهره‌مند شود، با این حال، زنجیرها به ویژه برای سالمندان مفید هستند.

انواع مختلفی از زنجیرهای درب را می‌توانید در بازار پیدا کنید که برخی از آن‌ها نسبت به بقیه با دوام‌تر هستند، با این حال، همه آن‌ها کم و بیش به یک شکل کار می‌کنند. متأسفانه، بیشتر زنجیرهای استاندارد درب ضعیف هستند و فقط یک یا دو ضربه را تحمل می‌کنند.

اما از بدون محافظت بودن بهتر هستند، با این حال، می‌توانید تقریباً با همان قیمت یک راه‌حل بسیار ماندگارتر پیدا کنید.

قفل ضد سرقت از نظر بصری شبیه به زنجیر استاندارد درب است اما در برابر حملات زوری محافظت بسیار بهتری دارد. می‌تواند بیش از ۵۰ ضربه را تحمل کند و نصب آن بسیار آسان است فقط باید آن را پیچ کنید و اگر می‌خواهید درب ورودی خود را محکم کنید، تنها کاری که باید انجام دهید این است که حلقه را روی دستگیره قرار دهید.

قفل ضد سرقت وسیله‌ای کاملاً ساده است که بر روی بیشتر درب‌ها کار می‌کند (حتی می‌توانید از آن برای تبدیل اتاق خواب به اتاق امن استفاده کنید). آنچه که آن را خاص می‌کند این است که از نیروهای برشی (به جای کشیدن نیروها) بهره می‌برد و این امر در بحث دوام تفاوت زیادی را ایجاد می‌کند.

۶. برای ایمن‌سازی درب جلو ، حصار نصب کنید

۶. برای ایمن‌سازی درب جلو ، حصار نصب کنید-افزایش امنیت درب آپارتمان

نصب حصار درب یکی دیگر از راه‌های عالی برای افزایش امنیت درب آپارتمان است. درب ورودی شما را از داخل مانند قفل درب بدون کلید ایمن می‌کند اما به روشی کاملاً متفاوت عمل می‌کند.

حصار درب در دو نوع قابل حمل و دائمی وجود دارد، با این حال، پیشنهاد می‌کنم که مدل دائمی را تهیه کنید، زیرا از دوام بیشتری برخوردار است و امنیت بیشتری را فراهم می‌کند.

چگونه حصار درب، درب شما را بیشتر ضد سرقت می‌کند؟

حصار درب از دو قسمت اصلی صفحه پایه و خود حصار تشکیل شده است. شما باید صفحه پایه را به زمین پیچ کنید و هنگامی که می‌خواهید درب خود را قفل کنید فقط باید با یک حرکت حصار را بلغزانید (می‌توانید با بیرون کشیدن حصار قفل درب را باز کنید).

حصارهای درب از مقاومت زمین استفاده می‌کنند پس به دوام درب ربطی ندارد. این بدان معناست که حتی اگر سارقان از قفل و سایر وسایل امنیتی که به در متصل است عبور کنند، نمی‌توانند وارد منزل شما شوند.

بسیاری از مدل‌های حصار درب در بازار موجود است، این یکی از آن‌ها نظرات مثبتی را در مورد آمازون به دست آورده است.

۷. با پوشش امنیتی یا نرده جلو پنجره از شیشه درب محافظت کنید

۷. با پوشش امنیتی یا نرده جلو پنجره از شیشه درب محافظت کنید-افزایش امنیت درب آپارتمان

اگرچه که اکثر سارقان بدون سر و صدا زیاد سعی در ورود به خانه دارند، اما بعضی اوقات از شیشه شکستن نمی‌ترسند. بنابراین اگر درب ورودی شیشه‌ای دارید، می‌خواهید مطمئن شوید که به نوعی محافظت شده است.

در اصل شما سه گزینه دارید:

 • می‌توانید از شیشه با مانع فیزیکی محافظت کنید
 • می‌توانید پوشش پنجره‌ای امنیتی نصب کنید
 • می‌توانید به شیشه‌های چند لایه (یا تمپرد) تغییر دهید

 

البته می‌توانید این راه‌حل‌ها را نیز ترکیب کنید.

در بیشتر موارد، نرده ایمنی فولادی با دوام و سطح محافظت بالاتری نسبت به پوشش پنجره دوجداره یا شیشه تمپرد ایجاد می‌کند. با این حال، می‌دانم که بسیاری از مردم ترجیح می‌دهند که بر روی پنجره‌ها یا درب خود پوششی نداشته باشند.

از طرف دیگر، تعویض شیشه‌های چند لایه یا تمپرد بسیار گران است. به عنوان یک نکته جانبی، بسیاری از درب‌های مدرن شیشه‌های تمپرد دارند، شاید درب شما نیز از آن نوع باشد.

بنابراین، در بیشتر موارد، پوشش‌های امنیتی بهترین راه‌حل برای بودجه و دید بهتر را ارائه می‌دهند. خبر خوب این است که اگر سارقان دریابند که این شیشه‌ها با پوشش امنیتی با کیفیت بالا ایمن‌تر شده‌اند، دیگر تلاش نمی‌کنند که شیشه را بشکنند. هنگام خرید، اطمینان حاصل کنید که محصول را از یک تولیدکننده قابل اعتماد مانند 3M انتخاب کرده‌اید.

۸. نرده‌های افقی آهنی برای امنیت بیشتر نصب کنید

۸. نرده‌های افقی آهنی برای امنیت بیشتر نصب کنید-افزایش امنیت درب آپارتمان

نصب نرده آهنی افقی امنیتی روشی بسیار موثر برای ضد سرقت کردن درب منزل است. این یک میله فولادی سنگین است که روی دو پیچ پیچ L در پیچ و مهره‌های نزدیک چارچوب درب قرار می‌گیرد. شما می توانید برای افزایش امنیت درب آپارتمان درب ضد سرقت نیز خریداری کنید. مثل خرید درب ضد سرقت ترک و یا ایرانی.

با قرار دادن میله روی پیچ‌ها می‌توانید به راحتی آن را آماده کنید. اگر می‌خواهید در را باز کنید، فقط باید میله را بلند کنید (وزن آن فقط چند پوند است). همین.

نصب آن نیز بسیار ساده است، تنها کاری که شما باید انجام دهید این است که دو پیچ L که میله را نگه می‌دارند پیچ ​​کنید. قبل از خرید مطمئن شوید که طول میله متناسب با عرض درب شما باشد.

۹. از درب‌های توپر استفاده کنید

۹. از درب‌های توپر استفاده کنید-افزایش امنیت درب آپارتمان

قبلاً در مورد اینکه چگونه می‌توانید درب خود را از بیرون و داخل ایمن‌تر کنید، صحبت کردیم، با این حال، یک موضوع موجود دارد که می‌تواند بیشتر تلاش شما را هدر دهد: درب ورودی توخالی.

خوشبختانه درب‌های ورودی کاملاً توخالی رایج نیستند. اگرچه ارزان قیمت هستند، اما قیمت پایین آنها هزینه درب‌های توخالی را در برابر حملات زوری بسیار آسیب پذیر می‌کند، بنابراین باید فقط به عنوان درب داخلی استفاده شود. بهترین راه برای افزایش امنیت آپارتمان و مکان هایی همچون لابی، استفاده و خرید درب ضد سرقت لابی است. شما می توانید جهت اطلاع از قیمت درب ضد سرقت لابی با ما در تماس باشید.

اگر یک درب توپر با پنجره دارید، نگران نباشید. تنها کاری که باید انجام دهید این است که به نوعی از ایمن بودن پنجره‌ها مطمئن شوید. با این حال، اگر درب شما کاملاً توخالی است، این امر تهدید جدی امنیتی می‌باشد و پیشنهاد می‌کنم هرچه زودتر آن را با یک درب چوبی توپر جایگزین کنید.

۱۰. برای جلوگیری از سرقت، یک دوربین امنیتی یا یک آیفون تصویری نصب کنید

۱۰. برای جلوگیری از سرقت، یک دوربین امنیتی یا یک آیفون تصویری نصب کنید-افزایش امنیت درب آپارتمان

هیچ سارقی نمی‌خواهد دستگیر شود. دوربین (حتی از نوع تقلبی) معمولاً مانع‌های بزرگی برای سارقان هستند. با این حال، نصب دوربین امنیتی یا آیفون تصویری نباید اولین قدم شما برای افزایش امنیت باشد، در بیشتر موارد ایمن‌سازی درب ورودی با استفاده از روش‌های ذکر شده در بالا نتایج بهتری را ارائه می‌دهد.

در واقع سیستم‌های نظارت تصویری می‌توانند از نزدیک شدن سارقان به درب منزل شما جلوگیری کنند اما بد برداشت نکنید، همیشه مجرمی وجود دارند که اهمیتی نمی‌دهد. با این حال، فکر می‌کنم دوربین‌ها مزایای زیادی دارند، بنابراین توصیه می‌کنم یک دوربین را بالای درب ورودی نصب کنید.

۱۱. چراغ‌ سنسور حرکت بیرون از منزل نصب کنید

۱۱. چراغ‌ سنسور حرکت بیرون از منزل نصب کنید-افزایش امنیت درب آپارتمان

سارقان دوست ندارند در کانون توجه باشند. اگرچه در طول روز سرقت‌های بیشتری اتفاق می‌افتد و می‌خواهید سارقان را تا آنجا که ممکن است از خانه خود در شب نیز دور نگه دارید.

نصب چراغ سنسور حرکت در بالای درب ورودی یک روش مقرون به صرفه برای دور کردن سارقان و افزایش امنیت درب آپارتمان است. توصیه می‌کنم باتری یا مدل خورشیدی را انتخاب کنید تا دیگر مجبور نباشید سیم‌کشی کنید.

اطمینان حاصل کنید که چراغ را حداقل با ارتفاع ۱۰ فوت نصب کرده‌اید تا به راحتی به دست سارقان نیفتد و به آن آسیب نرسانند.

اگر حیوان خانگی دارید یا فقط می‌خواهید از «هشدارهای نادرست» خودداری کنید، مدلی با میزان حساسیت قابل تنظیم انتخاب کنید.

کلام آخر

همانطور که می‌بینید، اگر بخواهید درب ورودی خود را ایمن‌تر کنید، گزینه‌های زیادی دارید. پیشنهاد می‌کنم که با یک قفل با کیفیت خوب شروع کنید و در عین حال صفحه ضد سرقت را نیز ایمن‌تر کنید. در صورت داشتن یک درب توخالی، در نظر بگیرید که آن را با یک درب توپر تعویض کنید.
دوربین امنیتی (یا آیفون تصویری) و چراغ سنسور حرکت به شما در جلوگیری از ورود سارقان به خانه کمک می‌کند. با این حال، به یاد داشته باشید که اگر واقعاً می‌خواهید امنیت را افزایش دهید، باید با ایمن‌سازی درب ورودی شروع کنید. شما می توانید جهت خرید درب ضد سرقت، با بورس درب ضد سرقت در تهران، درب آسایش در ارتباط باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Open chat
به کمک احتیاج داری؟
سلام؛
چطور می تونم کمکتون کنم؟