۱۰ روش ساده و کاربردی برای امنیت منزل

۱۰ روش ساده و کاربردی برای امنیت منزل

یکی از سخت ترین و البته جذاب ترین کارها رفتن به یک منزل جدید است! تزئین منزل جدید قطعاً جذاب‌تر از اجرای اقدامات امنیتی است. اما سارقین هر ۲۵.۷ ثانیه یکبار دزدی می‌کنند، بنابراین امنیت منزل باید اولویت اصلی باشد. استفاده از درب ضد سرقت مانند درب ضد سرقت برجسته و یا درب ضد سرقت cnc یکی از اقدامات امنیتی محسوب می شود. برای اینکه مجددا کارهای جذاب را از سر بگیرید، ۱۰ کار ساده در اینجا گفته شده است که باید فوراً برای تأمین امنیت منزل جدیدتان انجام دهید.

۱۰ روش آسان برای امنیت منزل

۱. امنیت درب‌های منزل را افزایش دهید.

۱. امنیت درب‌های منزل را افزایش دهید.-امنیت منزل

به سارق کمک نکنید تا از درب ورودی وارد شود (۳۴٪ از آنها این کار را می‌کنند!). تمام درب‌های خارجی منزل را بررسی کنید تا از استحکام چارچوب درب‌ها و ضامن‌دار بودن لولاها اطمینان حاصل کنید و اگر درب شما دارای صندوق پستی است، مطمئن شوید که کسی نمی‌تواند با استفاده از آن قفل درب را باز کند.

اگر در منزلی زندگی می‌کنید که قبلا شخص دیگری در آن سکونت داشته است، قفل درب را عوض کنید. انواع قفل درب بسیار متفاوت است. به این ترتیب مطمئن می‌شوید که هیچ غریبه‌ای کلید منزل شما را ندارد و می‌توانید از بهترین قفل‌های بازار استفاده کنید.

در اینجا چند اقدام ضروری و سریع را به شما معرفی می‌کنیم که باعث افزایش امنیت درب‌های ورودی شما می‌شوند:

قفل deadbolt نصب کنید.
قاب زبانه را بر روی چارچوب درب نصب کنید.
از قفل‌های هوشمند استفاده کنید.
با زنگ در ویدئویی امنیت را افزایش دهید.

درب‌های شیشه‌ای کشویی را محکم ببندید.

سارقان درب‌های کشویی را دوست دارند، بنابراین مطمئن شوید که درب‌های منزل شما محکم بسته شده‌اند. می‌توانید به روش‌های قدیمی از میله و رول‌پلاک برای محکم کردن درب از به زور باز شدن استفاده کنید. اگر می‌خواهید یک راه‌حل با تکنولوژی پیشرفته داشته باشید، یک سنسور برای درب یا شکستگی شیشه اضافه کنید. این سنسورها در صورت دستکاری درب شیشه‌ای به شما هشدار می‌دهند و این هشدار باید سارقان را بترساند.

۲. پنجره‌ها را قفل کنید.

۲. پنجره‌ها را قفل کنید.-امنیت منزل

درب و پنجره راحت‌ترین ورودی‌ها برای سارقان هستند. متأسفانه، قفل‌های روی پنجره‌ها همیشه موثر نیستند و گاهی اوقات ضعیف هستند. اگر ظاهر قفل پنجره خود را دوست ندارید، امنیت آن‌ها را با قفل کلیدی افزایش دهید. کار به همین‌جا ختم نمی‌شود. پنجره دوجداره انتخاب مناسبی ست. برای اطلاعات بیشتر درباره این نوع پنجره می توانید مقاله ” پنجره دوجداره چیست ” را مطالعه نمایید.

برای ضد سرقت شدن پنجره‌های شما ایده‌های خوبی داریم

امنیت شیشه‌ها را با ورق‌های محافظ افزایش دهید.
سنسور برای پنجره یا شکستگی شیشه نصب کنید.
بر روی پنجره‌ها میله نصب کنید.
زیر پنجره‌های طبقه اول بوته‌های خاردار بکارید (اما حتما آن‌ها را مرتب نگه دارید).

۳. چراغ‌های محوطه را روشن کنید.

۳. چراغ‌های محوطه را روشن کنید.-امنیت منزل

خرابکاران، سارقین و دیگر مجرمان دوست ندارند در کانون توجه باشند. با روشنایی کافی در فضای باز، مانع ورود افراد بد به منزل خود شوید. چراغ‌ها را در مکان‌هایی مانند حیاط پشتی و محوطه ورودی خود، در امتداد مسیرها و نزدیک گاراژ و سایر مکان‌های بیرونی ساختمان قرار دهید. نه تنها با این کار متجاوزان را دور می‌کنید، بلکه از زمین خوردن هنگام بالا رفتن از پله‌ها را نیز کاهش می‌دهید.

با این نکات از چراغ‌های امنیتی در فضای باز منزلتان بهره بیشتری ببرید

از چراغ‌هایی با سنسور هوشمند حرکت استفاده کنید.
با چراغ‌های خورشیدی در مصرف انرژی صرفه‌جویی کنید.
چراغ‌های بیرونی را تایمر‌دار کنید.

۴. امنیت درب گاراژ را فراموش نکنید.

۴. امنیت درب گاراژ را فراموش نکنید.-امنیت منزل

این قسمت از ورودی منزل شما در بین مجرمان محبوبیت بیشتری پیدا دارد. و حتی اگر نتوانند وارد منزل شما شوند، به احتمال زیاد شما وسایل ارزشمندی در گاراژ دارید که دزدیده شوند. قفل کردن تمام درب‌های گاراژ (چه داخلی و چه خارجی) را به یک عادت تبدیل کنید. علاوه بر گاراژ، امنیت مکان هایی مانند لابی نیز بسیار مهم است. میتوانید برای امنیت بیشتر از درب ضد سرقت لابی استفاده کنید.

همچنین بهتر است ریموت درب گاراژ خود را در منزل نگهداری کنید. بدین ترتیب سارق نمی‌تواند آن را از ماشین شما بدزدد و اگر از کد امنیتی برای باز کردن درب گاراژ استفاده می‌کنید، اطمینان حاصل کنید که آن را مخفی نگه داشته‌اید و هرگز آن را در مقابل همسایگان یا شخص دیگری وارد نکنید.

در اینجا چند روش ساده برای افزایش امنیت گاراژ گفته شده است:

از درب هوشمند برای گاراژ‌تان استفاده کنید.
پنجره‌ها را بپوشانید تا وسایل داخل آن پنهان بماند.
امنیت درب گاراژ را با قفل‌های اضافه افزایش دهید.
از اتوماسیون خانگی استفاده کنید و دیگر هرگز درب گاراژ را باز نگذارید.

۵. یک سیستم امنیتی نصب کنید.

۵. یک سیستم امنیتی نصب کنید.-امنیت منزل

منزل جدید شما باید نوعی سیستم امنیتی داشته باشد، چه یک سیستم پایه دست‌ساز باشد و چه یک سیستم نظارت حرفه‌ای و اتوماسیون خانگی. امروزه گزینه‌های زیادی برای امنیت منزل، برای هر بودجه و هر نوع محافظت وجود دارد.

برای انتخاب سیستمی که با آن راحت هستید، نیازهای محله و منزل خود را ارزیابی کنید. می‌توانید برای اطلاع از آمار جرایم محله با اداره پلیس محلی خود تماس بگیرید و متوجه میزان امنیت خانه خود شوید. همچنین می توانید از قفل دیجیتال استفاده کنید!

و این فاکتورها را نیز در ذهن داشته باشید:

تفاوت نصب دستی با نصب حرفه‌ای
خدمات مشتری و اعتبار برند
قابلیت‌های منزل هوشمند
پیش‌پرداخت‌ها و هزینه‌های ماهانه
موارد اضافی مانند زنگ هشدار دود و کنترل مونو‌کسید‌کربن

۶. برای وای‌فای خود رمز بگذارید.

۶. برای وای‌فای خود رمز بگذارید.-امنیت منزل

شبکه وایرلس خانگی شما راهی برای دسترسی به اطلاعات شخصی و مالی شماست. اگر از اتوماسیون خانگی استفاده می‌کنید، این امر می‌تواند منزل شما را در برابر ورود غیر قانونی آسیب‌پذیر کند. اگر شبکه وای‌فای شما به گجت‌های هوشمند یا سیستم امنیتی متصل باشد، این امر به مجرمان دسترسی مستقیم به منزل شما را می‌دهد.اما نباید خود را در معرض آسیب قرار دهید.

برای جلوگیری از هجوم هکرها به شبکه خانگی خود، از نکات و ترفندهای ما استفاده کنید:

امنیت روتر وایرلس خود را افزایش دهید.
رمزگذاری (WPA (Wi-Fi Protected Access یا WPA2 را فعال کنید.
نام شبکه خانگی خود را تغییر داده و آن را پنهان کنید.
از فایروال استفاده کنید.
آنتی‌ویروس و ضد بد‌افزار نصب کنید.
رمز عبور قوی بگذارید.

با نرم‌افزار کنترل والدین از کودکان محافظت کنید.

اگر بچه کوچک داشته باشید، به احتمال زیاد برای انجام تکالیف و سرگرمی آنلاین می‌شوند. با استفاده از یک برنامه کنترل والدین، ​​روتر یا بسته نرم‌افزاری، آن‌ها را از شر متجاوزان آنلاین و زورگویان اینترنتی در امان نگه دارید. این ابزارها حتی می‌توانند به شما در محدود کردن زمان استفاده از تلفن همراه کمک کنند تا از شام خانوادگی خود لذت ببرید.

۷. مکان‌هایی که جای مناسبی برای مخفی شدن هستند را مسدود کنید.

۷. مکان‌هایی که جای مناسبی برای مخفی شدن هستند را مسدود کنید.-امنیت منزل
اگرچه درختان و درختچه‌ها به خانه‌تان زیبایی می‌بخشند اما مکان مناسبی برای پنهان شدن سارقین هستند. درختان و گیاهان نزدیک خانه را کوتاه و مرتب کنید. از گل و بوته‌های کوچک‌تر استفاده کنید. اگر در مجاورت پنجره‌ها درخت است، یا درختان را از بین ببرید و یا پنجره‌ها را ایمن‌تر کنید.
بقیه قسمت‌های بیرونی خانه را فراموش نکنید. برای ایمن نگه داشتن وسایلتان از این بهترین روش‌ها استفاده کنید.
همیشه چهارپایه و نردبان را کنار بگذارید.
ورودی‌ها، انبارها و سایر سازه‌های بیرون از خانه را قفل کنید.
از گذاشتن کالاهای گران قیمت در حیاط خودداری کنید.
از علائم و برچسب‌های امنیتی استفاده کنید.

۸. دوربین مدار بسته نصب کنید.

۸. دوربین مدار بسته نصب کنید.-امنیت منزل
احتمالاً خبرهایی درباره دستگیری سارقین با استفاده از دوربین‌های مدار بسته را مشاهده کرده اید. نصب دوربین مداربسته یکی از روش‌های امنیت خانه است که می توانید در کنار نصب درب ضد سرقت ایرانی یا هر نوع درب دیگری از آن استفاده کنید.علاوه بر حفظ امنیت، در مشخص شدن حقیقت و اجرای عدالت نیز کارآمد هستند. می‌توانید از دوربین‌هایی که بخشی از سیستم امنیتی کل خانه هستند و یا دوربین‌هایی که جداگانه کار می‌کنند، استفاده کنید.
هرکدام را که انتخاب می‌کنید، توصیه ما این است که از دوربین امنیتی استفاده کنید که امکان مشاهده تصاویر را روی تلفن همراهتان داشته باشید. بنابراین می‌توانید فیلم را به صورت واقعی مشاهده و ذخیره کنید و آن را به راحتی در اختیار پلیس قرار دهید.

سایر ویژگی‌های ضروری برای دوربین‌های مدار بسته:

تشخیص حرکت
دید در شب
قابلیت اتصال به Wi-Fi
صحبت دو طرفه
ذخیره سازی محلی یا ابری
پوشش ضد آب برای دوربین‌های بیرون از ساختمان

۹. از گاوصندوق استفاده کنید.

۹. از گاوصندوق استفاده کنید.-امنیت منزل
اگر سارقی از سایر روش‌های امنیتی خانه شما عبور کرد و وارد خانه شد، مطمئن شوید که اشیا گران و ارزشمند در امان هستند. گاوصندوق در خانه، جایگاهی امن برای نگهداری وسایل با ارزش مانند جواهرات و اسناد مهم است. به گاوصندوقی نیاز دارید که ضد حریق، ضد آب و سنگین باشد که سارق نتواند آن را با خود ببرد.

نکات زیر را رعایت کنید تا بتوانید از گاوصندوق خود به بهترین نحو محافظت کنید:

از گاوصندوق‌‌هایی با قفل‌های اضافی استفاده کنید (وجود دو قفل در یک گاوصندوق).
به اندازه گاوصندوق توجه کنید تا برای نگهداری اشیای قیمتی فضای کافی داشته باشد.
تصمیم بگیرید که به یک گاوصندوق قابل حمل یا ثابت نیاز دارید.
سلاح گرم خود را در گاوصندوق نگهداری کنید.
سارقان سلاح‌های گرم را بسیار دوست دارند. به طور میانگین، سارقان سالانه حدود ۲۳۰،۰۰۰ اسلحه را هنگام سرقت از خانه‌ها برمی‌دارند. یک گاوصندوق مانع دسترسی سارقان به اسلحه شما می‌شود و خانواده شما را در برابر خطرات حفظ می‌کند.

۱۰. از اتوماسیون خانگی استفاده کنید.

۱۰. از اتوماسیون خانگی استفاده کنید.-امنیت منزل
اگر می‌خواهید خانه خود را به یک خانه هوشمند تغییر دهید، امنیت یکی از دلایل مهم برای این تغییر است. اتوماسیون خانگی امکان کنترل از راه دور (یا کنترل برنامه ریزی شده) چراغ‌ها، قفل درها، دوربین‌های امنیتی، زنگ‌های هشدار دود و سایر وسایل ایمنی را را فراهم می‌کند. در مورد فعالیت‌های مشکوک بلافاصله به شما هشدار می‌دهد، بنابراین می‌توانید به سرعت برای جلوگیری از ورود سارقان بالقوه اقدام کنید.

روش های استفاده از اتوماسیون خانگی

 

تنظیم روشن و خاموش کردن چراغ‌ها (و تلویزیون خود) برای زمانی که در تعطیلات هستید.
با گفتگوی دو طرفه از طریق زنگ در هوشمند، سارقان را بترسانید.
هنگامی که کسی از جلو در شما عبور کند، یک فیدبک ویدئویی فوری برای شما ارسال می‌شود.
زنگ هشدار دود و کربن مونوکسید را بررسی کرده و هشدارهای فیک را از گوشی همراه خود لغو کنید.

سخن آخر

ایمن نگه داشتن خانه کار سختی نیست. برای شروع از نکات گفته شده استفاده کنید. تصمیم بگیرید کدام روش‌ها برایتان اهمیت دارند. سپس برنامه‌ای تنظیم کنید و بقیه کارها را بعدا انجام دهید. شناسایی خطرات احتمالی امنیتی و اقدام سریع، بهترین راه برای امنیت خانه و عزیزانتان است. نیاز نیست همه کارها را یکباره انجام دهید. استفاده از درب ضد سرقت مانند درب ضد سرقت ترک و … نیز راه حل سده و مطمئن برای امنیت منزل است. شرکت درب آسایش ارائه دهنده انواع درب ضد سرقت برجسته، لابی، cnc و … می باشد. شما می توانید با اطمینان خاطر درب مورد نظر خود را خریداری کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Open chat
به کمک احتیاج داری؟
سلام؛
چطور می تونم کمکتون کنم؟