4 روش کاربردی برای بازکردن گاوصندوق

4 روش کاربردی برای بازکردن گاوصندوق

مسئله امنیت و تامین آن یکی از مهم ترین و اساسی ترین مواردی ست که انسان روزانه با آن دست و پنجه نرم می کند. خرید درب ضد سرقت می تواند در ارتقا امنیت تاثیر بگذارد مثل درب ضد سرقت ایرانی. گاوصندوق نیز یکی از وسایلی ست که می تواند امنیت وسایل ارزشمند شما را تضمین کند چرا که باز کردن گاوصندوق کار بسیار دشواری ست. اما اگر کلید یا روش باز کردن آن گم شود چه؟ در این مقاله راهنمای ساده ای جهت باز کردن گاوصندوق برای شما فراهم کرده ایم.

روش های بازکردن گاوصندوق

روش های بازکردن گاوصندوق

برای دسترسی سریع به اسناد یا اشیاء قیمتی خود که در گاوصندوق نگهداری می‌کنید، مهم است بدانید که چگونه گاوصندوق شخصی خود را باز کنید. برای باز کردن گاوصندوق‌های ترکیبی با قفل چرخی باید روش خاصی را دنبال کنید تا قفل را باز کنید، در حالی که انواع دیگر گاوصندوق‌ها با یک ترکیب دیجیتالی یا کلید به راحتی باز می‌شوند. وقتی ترکیب را فراموش کردید یا در غیر اینصورت دسترسی به گاوصندوق خود را از دست دادید، باید از یک قفل‌ساز کمک بگیرید تا آن را برای شما باز کند.

روش اول برای بازکردن گاوصندوق

روش اول برای بازکردن گاوصندوق
باز کردن یک گاوصندوق ترکیبی سه چرخ

1: رمز ترکیبی گاوصندوق خود را در اسناد سازنده پیدا کنید. اکثر گاوصندوق‌ها با قفل ترکیبی دارای یک کارت هستند که ترکیب رمز روی آن نوشته شده است. کارت رمز را در مکانی امن نگه دارید و سعی کنید این رمز را نیز حفظ کنید.
· اگر کارت رمز را گم کرده‌اید و نمی‌دانید رمز چیست، بسیاری از تولیدکنندگان می‌توانند رمز گاوصندوق شما را در اختیارتان قرار دهند. برای این کار، فقط باید اسنادی را ارائه دهید که نشان دهد شما مالک قانونی گاوصندوق هستید.
2: شماره‌گیر را 3 بار به سمت چپ بچرخانید و از شماره اول رد شوید، سپس روی شماره بعدی توقف کنید. شماره‌گیر را به سمت چپ بچرخانید و تعداد دفعاتی که شماره اول را رد می‌کنید، بشمارید. پس از 3 بار عبور از شماره اول، شماره را با نشانگر در بالای صفحه مرتب کنید.
· همیشه برای اطمینان از اینکه روش باز کردن رمز چیست، ابتدا به دفترچه راهنمای گاوصندوق خود مراجعه کنید.
3: شماره‌گیر را 2 بار به سمت راست بچرخانید و دوبار از شماره دوم رد شوید، سپس روی شماره بعدی توقف کنید. شماره‌گیر را به سمت راست بچرخانید و مراقب باشید که فقط دوبار از شماره دومِ رمز رد شوید. سپس شماره را با نشانگر بالای صفحه مرتب کنید.
· اگر به طور تصادفی بیشتر از دوبار از شماره 2 رد شدید، باید مراحل را دوباره از ابتدا شروع کنید.
4: شماره‌گیر را به سمت چپ بچرخانید، یکبار از شماره سوم رد شوید، سپس روی شماره توقف کنید. با دقت شماره‌گیر را به سمت چپ بچرخانید و فقط یکبار از آخرین شماره در ترکیب رمز رد شوید. آخرین شماره در ترکیب رمز را با نشانگر شاخص در بالای شماره‌گیر مرتب کنید.
· اگر به طور تصادفی شماره سوم را بیش از یک بار رد کردید، باید مراحل را دوباره از ابتدا شروع کنید.
5: به آرامی شماره‌گیر را به سمت بچرخانید تا زمانی که متوقف شود و زبانه به داخل کشیده شود. وقتی شماره‌گیر متوقف می‌شود، صدای باز شدن قفل گاوصندوق را می‌شنوید. اکنون می‌توانید درب گاوصندوق را باز کنید.
· اگر قفل گاوصندوق باز نشود، احتمالاً در ترکیب رمز یا در مراحل وارد کردن آن روی شماره‌گیر اشتباه کرده‌اید. اعداد را دوباره بررسی کنید و دوباره امتحان کنید.
6: دستگیره را بچرخانید و در گاوصندوق را به سمت خود بکشید تا باز شود. اکثر گاوصندوق‌های بزرگتر دارای دستگیره‌ای هستند که باید پس از باز کردن قفل آن را بچرخانید. پس از اتمام مراحل رمز، دستگیره را در خلاف جهت عقربه ساعت بچرخانید و در را با دقت باز کنید.
· گاوصندوق‌ها به طور کلی درهای سنگینی دارند، بنابراین در هنگام باز کردن گاوصندوق مطمئن شوید که در آن را به آرامی باز کرده و از آن فاصله بگیرید.
· دستگیره را کاملاً خلاف جهت عقربه‌های ساعت بچرخانید تا زمانی که دوباره در گاوصندوق را ببندید، یا ممکن است مجبور شوید برای بستن آن دوباره رمز وارد کنید.

جهت افزایش امنیت بهتر است از درب ضد سرقت استفاده کنید. برای اطلاع از قیمت درب ضد سرقت ترک با ما تماس بگیرید.

روش دوم باز کردن گاوصندوق

روش دوم بازکردن گاوصندوق
باز کردن یک گاوصندوق ترکیبی 4 چرخ

1: رمز گاوصندوق خود را در اسناد اصلی پیدا کنید. گاوصندوق‌های ترکیبی معمولاً دارای کارت رمز هستند. کارت رمز را در مکانی امن نگهداری کنید که در صورت فراموش کردن رمز گاوصندوق، بتوانید آن را پیدا کنید.
· اگر رمز گاوصندوق خود را گم کردید، با سازنده تماس بگیرید و ببینید آیا آنها می‌توانند رمز ترکیبی را برای شما فراهم کنند. معمولاً اگر بتوانید ثابت کنید که مالک قانونی گاوصندوق هستید و شماره سریال گاوصندوق خود را به آنها بدهید، در این صورت آنها می‌توانند این رمز را به شما بگویند و برای بازکردن گاوصندوق شما کمک کنند.
2: شماره‌گیر را به سمت راست بچرخانید، 4 بار شماره اول را رد کنید، سپس روی شماره بعدی توقف کنید. شماره‌گیر را به سمت راست بچرخانید و تعداد دفعاتی که شماره اول رمز را رد کرده‌اید را بشمارید. وقتی 4 بار آن را رد کردید، شماره را با نشانگر در بالای صفحه مرتب کنید.
· همیشه دستورالعمل‌های سازنده برای گاوصندوق خود را بخوانید تا مطمئن شوید که روش باز کردن رمز درست است.
3: شماره‌گیر را به سمت چپ بچرخانید، 3 بار شماره دوم را رد کنید، سپس روی شماره بعدی توقف کنید. شماره‌گیر را به سمت چپ بچرخانید تا زمانی که 3 بار شماره دوم رمز را رد کنید. قبل از اینکه برای چهارمین بار شماره را رد کنید، آن را با نشانگر در بالای صفحه مرتب کنید.
· شماره‌گیر را به آرامی بچرخانید و مراقب باشید شماره را چند بار رد نکنید، در غیر این صورت مجبور خواهید شد از نو شروع کنید.
4: شماره‌گیر را به سمت راست بچرخانید، دوبار از شماره سوم رد شوید، سپس روی شماره بعدی توقف کنید. شماره‌گیر را به سمت راست بچرخانید و دوبار شماره سومِ رمز را رد کنید. بعد از اینکه دوبار آن را رد کردید، شماره را با نشانگر در بالای صفحه مرتب کنید.
· اگر عدد را بیش از دوبار رد کردید، باید عملیات را از ابتدا شروع کنید.
5: شماره‌گیر را به سمت چپ بچرخانید، یک بار عدد چهارم را رد کنید، سپس روی شماره بعدی توقف کنید. شماره‌گیر را به سمت چپ بچرخانید و فقط یک بار آخرین شماره در ترکیب رمز را رد کنید. شماره 4 را با نشانگر شاخص در بالای شماره‌گیر مرتب کنید تا ترکیب کامل شود.
· روی آخرین شماره‌ی رمز بسیار مراقب باشید تا آن را بیش از یک بار رد نکنید!
6: شماره‌گیر را به آرامی به سمت راست بچرخانید تا متوقف شود و زبانه به داخل در کشیده شود. با متوقف شدن شماره‌گیر، صدای باز شدن گاوصندوق را می‌شنوید. اکنون آماده‌ی باز کردن در گاوصندوق هستید.
· اگر در گاوصندوق باز نمی‌شود، از ابتدا دوباره رمز را وارد کنید. اعداد رمز را دو بار چک کنید و مراقب باشید چندین بار هیچ یک را رد نکنید.
7: دستگیره‌ی روی در گاوصندوق را بچرخانید و آن را با احتیاط به سمت خود بکشید تا باز شود. گاوصندوق‌های بزرگتر دارای دستگیره‌ای هستند که برای بازکردن در باید آن را بچرخانید. پس از باز کردن قفل دستگیره را به سمت چپ بچرخانید و در را باز کنید.
· تا زمانی که آماده‌ی قفل کردن دوباره‌ی گاوصندوق نشده‌اید یا احتمالاً مجبور نشده‌اید که رمز را دوباره وارد کنید، دستگیره را به سمت راست بچرخانید.

بیشتر بخوانید: بررسی 8 مورد از مهم ترین دلایل استفاده از سیستم امنیتی منزل

روش سوم گشودن گاوصندوق

روش سوم گشودن گاوصندوق-بازکردن گاوصندوق
باز کردن قفلِ انواع دیگر گاوصندوق‌ها

1: برای بازکردن گاوصندوق دیجیتال، کد موجود در صفحه کلید عددی را وارد کنید. کد را در گاوصندوق خود وارد کنید یا آن را از حافظه بخوانید و شماره‌های رمز را از طریق صفحه کلید وارد کنید تا گاوصندوق باز شود. وقتی قفل باز شد، درب را بکشید.
· اکثر گاوصندوق‌های الکترونیکی دارای کد 4 تا 10 رقمی هستند.
· بین هر شماره‌ای که وارد می‌کنید 1 ثانیه مکث کنید تا زمان پردازش کد برای سیستم فراهم شود. اگر کلید «enter» وجود دارد، پس از اینکه کد را وارد کردید، آن را فشار دهید.
2: کارت رمز خود را بکشید و کد را وارد کنید تا گاوصندوق کارتی باز شود. برای بازکردن گاوصندوق‌ های کارتی، هم کارت از قبل برنامه‌ریزی شده و هم کد لازم است. برای کدگذاری روی کارت رمز خود، دستورالعمل‌های سازنده را دنبال کنید، سپس آن را بکشید و کد را روی گاوصندوق وارد کنید تا باز شود.
· در صورت نیاز، کدگذاری مجدد این نوع گاوصندوق‌ها بسیار آسان است زیرا همه چیز دیجیتالی است.
3: در یک گاوصندوق با قفل کلیدی، کلید را وارد کنید و آن را به سمت چپ بچرخانید تا گاوصندوق باز شود. کلید را به درستی داخل قفل وارد کنید. آن را خلاف جهت عقربه‌های ساعت بچرخانید و در را به سمت خود بکشید تا گاوصندوق باز شود.
· اگر کلیدهای خود را گم کردید، با سازنده تماس بگیرید تا ببینید آیا کلیدهای یدک دارند.

بیشتر بخوانید: ۱۰ روش ساده و کاربردی برای امنیت منزل

روش چهارم برای بازکردن درب گاوصندوق

روش چهارم برای بازکردن درب گاوصندوق-بازکردن گاوصندوق
پیدا کردن قفل‌ساز برای باز کردن قفل گاوصندوق

1: یک قفل‌ساز مطمئن در منطقه خود پیدا کنید. برای یافتن یک قفل‌ساز مطمئن به صورت آنلاین یا در دفترچه تلفن محلی خود مراجعه کنید. با آنها تماس بگیرید تا اطمینان حاصل کنید که خدمات باز کردن گاوصندوق را ارائه می‌دهند و هزینه را بپرسید.
· متداول‌ترین دلیل نیاز به قفل‌ساز این است که شما رمز گاوصندوق را فراموش یا گم کرده‌اید. گاهی گاوصندوق‌ها نیز ممکن است گیر کرده یا آسیب ببینند، در این صورت برای باز کردن و تعمیر آنها
· از قفل‌ساز سوال کنید که آیا لازم است پیش از باز کردن گاوصندوق، اسنادی را برای اثباتِ مالکیت آن ارائه دهید.
2: با قفل‌ساز قرار بگذارید تا گاوصندوق شما را باز کند. از قفل‌ساز بخواهید به منزل شما بیاید، یا اگر گاوصندوق شما به اندازه کافی کوچک است، آن را نزد قفل‌ساز ببرید. اطمینان حاصل کنید که وقت کافی برای این قرار را دارید زیرا با توجه به میزان پیچیدگی قفل، باز شدن برخی گاوصندوق‌ها مدت بیشتری طول می‌کشد.
· اگر نیاز دارید فوراً چیزی را از داخل گاوصندوق خود بیرون بیاورید، بسیاری از قفل‌سازها خدمات 24 ساعته را ارائه می‌دهند. آنها در بازکردن گاوصندوق به شما کمک می کنند.
3: رمز ترکیبی را دوباره تنظیم کنید و آن را در یک مکان امن بنویسید. از قفل‌ساز بخواهید که رمز ترکیبی گاوصندوقتان را دوباره تنظیم کند. رمز را در یک قفسه یا به صورت دیجیتالی ذخیره کنید، در جایی که دفعه دیگر به راحتی بتوانید آن را پیدا کنید.
· اگر به دلیل گیر کردن یا خراب شدن گاوصندوق خود و یا بازکردن گاوصندوق به یک قفل‌ساز مراجعه کرده‌اید، مطمئن شوید که قبل از ترک محل، تمام تعمیرات لازم را انجام داده است و گاوصندوق سالم است.

همانطور که گفتیم یکی دیگر از راه های تامین امنیت استفاده از درب ضد سرقت است. درب آسایش، بورس درب ضد سرقت، ارائه دهنده بهترین و ارزان ترین درب ضد سرقت همچنین انواع درب ضد سرقت لابی و … آماده ارائه خدمات به شما عزیزان است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Open chat
به کمک احتیاج داری؟
سلام؛
چطور می تونم کمکتون کنم؟