7 روش حرفه ای برای باز کردن درب به زبان ساده!

7 روش حرفه ای برای باز کردن درب به زبان ساده!

جا ماندن کلید، گیر کردن قفل، گم شدن کلید و … از مشکلاتی ست که ممکن است برای هر کس پیش آید. چه درب معمولی باشد چه درب ضد سرقت، ممکن است گاهی به دلیل مشغله زیاد فراموش کنید کلید را همراه خود را ببرید. در این صورت برای باز کردن درب باید چه کنیم؟ اگر پشت درب ضد سرقت ترک یا هر درب دیگری ماندید، بهترین راه تماس با قفل ساز است. در این مقاله شما را با روش باز کردن درب توسط قفل ساز آشنا می کنیم.

باز کردن درب توسط قفل ساز ها چگونه انجام می شود؟

باز کردن درب توسط قفل ساز ها چگونه انجام می شود؟

حبس شدن پشت درب منزل یا محل کار به طور رایج رخ می‌دهد و ممکن است در غیرمنتظره‌ترین زمان برای هر کسی اتفاق بیفتد.

معمولاً پس از محبوس شدن پشت درب دچار اضطراب می‌شویم و سپس با عصبانیت به دنبال راه‌هایی برای خروج می‌گردیم.

به شما پیشنهاد می‌کنیم آرام باشید، یک قدم به عقب بردارید و به جای اینکه به اقدامات جدی متوسل شوید، بلافاصله با یک قفل‌ساز حرفه‌ای تماس بگیرید.

برخی از دروس رایج که قفل‌سازها آموزش می‌بینند عبارتند از:

  • قفل شدن بدون داشتن کلید
  • قفل شدن با کلید داخل در
  • گیر کردن کلید در قفل و باز نشدن درب
  • خرد شدن یا شکسته شدن کلید در داخل قفل

باز کردن درب ها و قفل های مختلف

قفل‌سازهای حرفه‌ای برای باز کردن انواع قفل درب از جمله قفل‌های معمولی مانند یورو سیلندر، قفل ضد ضربه، قفل 3 و 5 اهرمی و قفل‌های نصب شده در انواع مختلف درب‌ها از جمله uPVC، کامپوزیت و چوبی و همچنین سیستم‌های کنترل دسترسی مدرن بدون کلید آموزش می‌بینند.

درب‌های استاندارد uPVC به طور کلی بسیار آسان باز می‌شوند و اگرچه بسیار خوب به نظر می‌رسند، اما با قفل‌های از پیش نصب شده‌ای که دارند، امن‌ترین گزینه نیستند.

درب‌های جدید uPVC که امروزه در بازار به فروش می‌رسند، مسائل امنیتی را در نظر گرفته‌اند و اکنون دارای قفل‌های ضدضربه‌ای هستند که برای دسترسی غیرمجاز نمی‌توان به راحتی آنها را شکست.

باز کردن درب‌های چوبی و کامپوزیتی هم نسبتاً ساده است، با این حال، اگر روی آنها قفل‌های توکار نصب باشد، ممکن است باز کردن آنها بیشتر از سایر درب‌ها با قفل‌های معمولی طول بکشد.

روش های باز کردن درب

روش های باز کردن درب

قفل‌سازها مجموعه خاصی از ابزار را به همراه دارند که شامل انتخاب قفل، پیچ‌گوشتی و مته‌هایی است که بسته به نوع درب و قفل‌های تعبیه شده در آنها کاربرد دارند.

قفل‌سازها برای باز کردن درب‌ها از دو روش استفاده می‌کنند:

  • ورود مخرب
  • ورود غیرمخرب

ورود غیرمخرب همیشه اولین انتخاب است و شامل باز شدن درب‌ها بدون آسیب رساندن به درب‌ها و قفل‌ها است. تکنیک‌ها و ابزار شامل چیدن قفل، استفاده از رمزگشای قفل و باز کردن مکانیزم قفل است.

پس از عدم موفقیت در ورود غیرمخرب و سرختی و مقاومتِ درب و قفل در برابر باز شدن، آخرین چاره ورود مخرب است. تکنیک‌های معمول شامل سوراخ کردن قفل برای باز کردن درب است.

تکنیک‌های باز کردن درب

تکنیک‌های باز کردن درب

در صورت قفل شدن درب، می‌توانید با یک قفل‌ساز حرفه‌ای تماس بگیرید که به سرعت به محل می‌آید، درب شما را باز می‌کند و در کمترین زمان شما را به داخل ملکتان راه می‌دهد.

هرچند قفل‌ساز چگونه درب‌های قفل شده و گیر کرده را باز می‌کنند؟

قفل‌سازها با استفاده از ابزار و تکنیک‌های مختلف، از مهارت و تخصصی که در طول سال‌ها به دست آورده‌اند برای باز کردن انواع قفل درب استفاده می‌کنند.

باز کردن یک دربِ قفل یا مسدود شده ممکن است از چند ثانیه تا یک ساعت طول بکشد. البته کل زمان مورد نیاز برای باز کردن قفل درب، به نوع قفل و تعداد قفل (یک قفل یا چند قفل) بر روی درب ضد سرقت ایرانی یا معمولی بستگی دارد.

همچنین به نوع مشکلی که برای قفل درب پیش آمده و وجود کلید یا عدم وجود کلید یا شکسته شدن آن در داخل قفل بستگی دارد.

برخی از متداول‌ترین روش‌های باز کردن درب عبارتند از:

کلید بامپ (Bump key)

کلید بامپ (Bump key)-باز کردن درب

کلید بامپ یکی از قدیمی‌ترین ابزاری است که برای باز کردن درب‌ها بکار می‌رود و تقریباً روی تمام درب‌های منزل با قفل‌های معمولی مورد استفاده قرار می‌گیرد. آنها به شکلی طراحی شده‌اند که با شکستن مکانیزم پین قفل، قفل را دور بزنند.

چیدن قفل

چیدن قفل-باز کردن درب

چیدن قفل یک تکنیک تخصصی است که برای باز کردن قفل‌های چهار پینی نیاز به تخصص، تجربه و مهارت دارد. این قفل‌ها از چهار میله داخلی استفاده می‌کنند که به گونه‌ای مرتب و پیکربندی شده‌اند که قفلِ مکانیسم را باز کنند. ایده‌ی چیدن قفل این است که هر چهار پایه همزمان در یک سطح مشخص بلند شوند تا قفل مذکور باز گردد.

سیلندر گریلینگ

سیلندر گریلینگ یک روش ورود مخرب است و معمولاً در پایین لیستِ تکنیک‌های قفل‌ساز برای باز کردن درب معمولی قرار دارد. این تکنیک شامل سوراخ کردنِ استراتژیک قفل سیلندر برای باز کردن قفل درب است و همیشه منجر به تعویض قفل با یک قفل جدید می‌شود.

برنامه‌ریزی مجدد

برای مکانیزم‌های قفل مدرن و قفل دیجیتال، مانند سیستم‌های ورود بدون کلید، قفل‌سازها نمی‌توانند از روش‌های متداول مانند کلیدهای بامپ و چیدن قفل برای باز کردن آنها استفاده کنند.

از آنجا که اکثر سیستم‌های ورودِ بدون کلید، دیجیتالی هستند، برای باز کردن قفل درب به برنامه‌نویسی نیاز دارند. قفل‌سازهای حرفه‌ای مهارت‌های برنامه‌نویسی لازم برای کار بر روی این قفل‌ها را دارند، چیزی که ممکن است فقط یک کارمند غیرحرفه‌ای را گیج کند.

آنالیز کلید

آنالیز کلید-باز کردن درب

آنالیز کلید یکی دیگر از روش‌های پیشرفته برای باز کردن درب است که در آن قفل‌ساز از مقدار مقاومت الکتریکی درب برای ساخت کلید جدید با استفاده از برش مکانیکی کلید استفاده می‌کند.

تغییر قفل‌ها

تغییر قفل‌ها-باز کردن درب

در مواردی که با قفل شکسته در مکانی گیر می‌افتید، قفل‌ساز در صورت خرابی یا آسیب به قفل، آن را با قفل جدید و ایمن‌تری جایگزین می‌کند.

با این حال، مواظب قفل‌سازهایی باشید که پیشنهاد می‌کنند بلافاصله قفل‌ها را تعویض کنید بدون اینکه روش‌ها و تکنیک‌های مختلفی را برای درست کردن قفل‌های فعلی شما امتحان کنند. یک قفل‌ساز خوب همیشه تعویض قفل را به عنوان آخرین راه‌حل در نظر خواهد گرفت مگر اینکه یک نیاز باشد و برای امنیت ضروری باشد.

با قفل‌های جدید، شما یک فرصت عالی برای ارتقاء مکانیزم قفلتان دارید، کاری که احتمالاً مدتهاست می‌خواستید آن را انجام دهید یا مدتهاست که از کار افتاده است.

قفل‌ها یکی از اولین خطوط دفاع فیزیکی در برابر تهدیدات امنیتی هستند، به همین دلیل باید مطمئن و مطابق با استانداردهای صنعت باشند.

ممکن است این شانس را داشته باشید تا سیستم قفل خود را به سیستم‌های ورود بدون کلید که سیستم‌های کنترل دسترسی نیز نامیده می‌شوند تغییر دهید؛ این سیستم‌ها نیاز به کلید را از بین می‌برند و علاوه بر کنترل دسترسی غیرمجاز، سطح بالاتری از کنترل و نظارت را نیز ارائه می‌دهند.

آنها نه تنها به عنوان یك بازدارنده‌ی موثر در برابر جنایتكارانی كه قصد ورود به خانه، سرقت و آسیب رساندن به اموال را دارند عمل می‌كنند، بلكه به شما این امکان را می‌دهند كه بدانید چه كسی و در چه زمانی وارد خانه می‌شود و یا از آن بیرون می‌آید، كاری كه با كلیدهای سنتی امکانپذیر نیست.

در سیستم‌های ورود بدون کلید، کاربر مدارکِ سیستم را به خواننده ارائه می‌دهد که به کنترل پنل ارسال می‌شود. درخواست پردازش می‌شود و اعتبارنامه با لیست کنترل مقایسه می‌شود.

اگر اعتبارنامه با آنچه در لیست است مطابقت نداشته باشد، دسترسی لغو می‌شود و درب قفل می‌ماند. در صورت مطابقت مدارک، کنترل پنل سیگنالی را به رله ارسال می‌کند و قفل درب باز می‌شود.

برش کلید

برش کلید-باز کردن درب

برای مواردی که کلید شما در داخل قفل گیر می‌کند یا می‌شکند، قفل‌ساز ابتدا با استفاده از ابزار و تکنیک‌های مختلف، کلید را از قفل خارج می‌کند بدون اینکه به درب یا قفل آسیب برساند، سپس درب را باز کرده و به شما اجازه‌ی ورود می‌دهد و سپس یک کلید جدید را برش می‌دهد تا متناسب با قفل شما باشد.

برش کلید یک روش بسیار محبوب است که در کل کشور برای ساخت کلید با استفاده از یک نسخه از کلید موجود یا به طور کلی ساختن یک کلید جدید استفاده می‌شود.

انواع مختلفی از دستگاه‌های برش کلید وجود دارد که برای برش انواع مختلف کلید استفاده می‌شوند. رایج‌ترین دستگاه‌های برش کلید عبارتند از: دستگاه‌های برش دستی کلید، دستگاه‌های برش خودکار کلید، دستگاه‌های برش لیزری کلید، دستگاه‌های برش لوله‌ای کلید، دستگاه‌های برش استوانه‌ای کلید، دستگاه‌های برش زبانه‌دار کلید و دستگاه‌های برش دوتایی کلید.

چگونه می‌توان از محبوس شدن جلوگیری کرد؟

حبس شدن پشت درب منزل یا محل کار خود مطمئناً ناامیدکننده است و گرچه می‌توانید به راحتی با یک قفل‌ساز حرفه‌ای تماس بگیرید که فوراً به آنجا بیاید و درب را باز کند و به شما اجازه ورود به داخل را بدهد، آیا بهترین کار این نیست که اصلاً چنین مشکلی پیش نیاید؟

در اینجا نکات مهمی برای جلوگیری از حبس شدن در خانه ارائه می‌دهیم:

کلیدهای یدک داشته باشید

کلیدهای یدک داشته باشید-باز کردن درب

از آنجا که اکثر حبس شدگی‌ها به دلیل فراموشی، گم کردن یا جابجایی کلیدها رخ می‌دهند، داشتن چند کلید پشتیبان برای اطمینان در چنین شرایط اضطراری منطقی به نظر می‌رسد.

همچنین، داشتن کلیدهای اضافی به شما امکان می‌دهد تا گاهی از مجموعه اصلی و گاهی از نسخه پشتیبان استفاده کنید و فقط یک کلید را تحت فشار قرار ندهید.

کلیدها به دلیل فرسودگی و ساییدگی عمومی مستعد شکستن هستند و تعویض بین دو یا چند کلید به افزایش عمر کلید کمک می‌کند و باعث می‌شود ماندگارتر شود.

گرچه استفاده از کلیدهای یدک در بعضی مواقع بسیار راحت است، اما اگر در جای نامناسبی نگهداری شوند می‌توانند تهدیدی جدی برای امنیت باشند. مردم عادت دارند که کلیدهای یدک خود را در مکان‌های واضح مانند زیر درب یا گلدان پنهان کنند.

باید در مورد مخفی نگه داشتن آنها بسیار مراقب باشید زیرا اگر به دستان افراد اشتباهی مانند سارقین یا مزاحمان بیفتند، با بی‌اعتبار کردن بیمه‌نامه‌ی شما می‌توانند دردسر بزرگی برایتان ایجاد کنند. همچنین اگر قصد خرید درب ضد سرقت دارید، می توانید سری به بورس درب ضد سرقت در تهران بزنید!

قفل‌های خود را تمیز نگه دارید

مانند هر چیز دیگری، قفل‌ها با گذشت زمان و با استفاده‌ی مداوم از بین می‌روند. بنابراین، نگهداری و سرویس‌دهی آنها به طور منظم توسط یک متخصص حرفه‌ای اجباری است.

حتی اگر به دلیل خرابی غیرمنتظره‌ی قفل، محبوس شوید، اگر بلافاصله درست نشود، ممکن است مسائل کوچک به مشکلات بزرگتری تبدیل شوند، مانند تمیز نکردن مکانیزم قفل و ورود رسوب خاک و آوار که منجر به گیر کردن قفل می‌شود.

همیشه بهتر است فعالانه عمل کنید و بر اساس توصیه‌های یک قفل‌ساز حرفه‌ای، از قفل‌های خود مراقبت کنید، زیرا این امر نه تنها امنیت و ایمنی شما را به حداکثر می‌رساند، بلکه به برقراری یک رابطه‌ی خوب با یک قفل‌ساز مطمئن در منطقه‌ی شما نیز کمک می‌کند.

به این ترتیب، به جای اینکه به دنبال یک قفل‌ساز معتبر در محل بروید، همیشه فردی را خواهید داشت که در مواقع اضطراری به او اعتماد کنید.

قفل‌های خود را به قفل‌های هوشمند ارتقاء دهید

قفل‌های خود را به قفل‌های هوشمند ارتقاء دهید-باز کردن درب

قفل‌های هوشمند قفل‌های الکترونیکی یا مکانیکی بدون کلید هستند که به شما امکان می‌دهند درب خود را به صورت بی‌سیم با استفاده از یک برنامه در تلفن هوشمند خود یا روش‌های مختلف دیگر قفل و باز کنید. این نوع قفل هم برای درب ضد سرقت لابی یا معمولی جواب می دهد!

آنها نیاز به کلید و در نتیجه نگرانیِ فراموش کردن آنها یا گم کردن آنها را از بین می‌برند.

انواع مختلفی از قفل‌های هوشمند با متداول‌ترین روش‌های ورود وجود دارد، از جمله کارت‌های کلید، کلیدهای فوب، صفحه کلید، بیومتریک و بلوتوث.

قفل‌های هوشمند همچنین امکان دسترسی موقت به دوستان، اقوام یا ارائه‌دهندگان خدمات و لغو مجوزهای دسترسی را با سهولت و راحتی فراهم می‌کنند.

یک قفل‌ساز حرفه‌ای استخدام کنید

یک قفل‌ساز حرفه‌ای استخدام کنید-باز کردن درب

اگرچه ممکن است وسوسه شوید که در صورت محبوس شدن سعی کنید خودتان درب ضد سرقت cnc یا حتی درب معمولی را باز کنید، اما اکیداً توصیه می‌شود که این کار را نکنید و در عوض یک قفل‌ساز حرفه‌ای استخدام کنید تا کار را برای شما انجام دهد.

هر کسی می‌تواند با استفاده از چند ابزار و مقداری نیروی بی‌رحمانه درب را خراب کند، اما آیا این کار لازم است؟

برای ورود نیازی به شکستن درب و پنجره ندارید چون هزینه‌ی این کار بیشتر از استخدام یک قفل‌ساز حرفه‌ای برای باز کردن درب خواهد شد.

قفل‌سازهای حرفه‌ای این مهارت را دارند که بدون شکستن و آسیب رساندن به درب‌ها، آنها را باز کنند و تجربه‌ی کار بر روی انواع مختلف درب‌ها و مکانیزم‌های قفل را دارند.

به همین دلیل است که شما باید همیشه یک قفل‌ساز حرفه‌ای را برای باز کردن درب‌های قفل شده یا مسدود شده استخدام کنید:

      قفل‌سازها مهارت، دانش و آشنایی زیادی با انواع درب‌ها و مکانیزم‌های قفل دارند،
آنها مکانیسم‌های داخلی قفل‌های مختلف را به عنوان بخشی از آموزش حرفه‌ای خود مطالعه و درک می‌کنند و باز کردنِ قفل‌های بدون کلید را با استفاده از انواع مختلفی از ابزار و تکنیک‌های غیرمخرب امتحان می‌کنند،
مهارت‌های آنها نه تنها به درب‌ها و قفل‌های معمولی محدود نمی‌شود، بلکه برای باز کردن قفل‌های دیجیتال و هوشمند با همان مهارت و ظرافت آموزش دیده و مجهز شده‌اند،
قفل‌سازهای آموزش دیده و دارای مجوز، ابزار تخصصی مورد نیاز برای انجام کار در کمترین زمان بدون آسیب یا حداقل صدمه به قفل‌ها، درب‌ها یا پنجره‌های موجود را دارند. آنها همچنین تحت پوشش بیمه قرار می‌گیرند، یعنی خسارات وارد شده به قفل یا درب شما پوشش داده می‌شود،
قفل‌سازهای حرفه‌ای از جدیدترین فناوری‌های قفل به روز هستند و می‌توانند قفل‌های موجود و اقدامات امنیتی را ارزیابی كنند تا ببینند با استانداردهای صنعت مطابقت دارند یا خیر،
می‌توان به آنها اعتماد کرد تا بسته‌ای جامع ارائه دهند که نه تنها شامل باز کردن درب هستند، بلکه نصب قفل درب و پنجره، تعمیر قفل درب و پنجره، تعویض یا بازگرداندن قفل، برش کلید، شاه کلید، به‌روزرسانی قفل‌های دیجیتالی، ارائه خدمات ایمنِ امنیتی و نصب سیستم‌های هشدار را نیز شامل می‌شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Open chat
به کمک احتیاج داری؟
سلام؛
چطور می تونم کمکتون کنم؟