بررسی 15 ویژگی خانه قدیمی که امروزه به آن نیاز داریم!

بررسی 15 ویژگی خانه قدیمی که امروزه به آن نیاز داریم!

خانه قدیمی تفاوت هایی با خانه های امروزی و مدرن داشتند. شاید فکر کنید امرزه خانه ها از ویژگی های بهتری برخورد دار هستند. می توان گفت این صحبت تا حدی صحیح است. برای مثال انواع درب ضد سرقت روی خانه های مدرن استفاده می شود مثل درب ضد سرقت ایرانی؛ و یا استفاده از پنجره دوجداره، سیستم امنیتی منزل و … اما خانه قدیمی نیز ویژگی هایی دارد که در ادامه آنها را با هم بررسی خواهیم کرد.

ویژگی خانه‌ قدیمی که نباید آنها را کنار می‌گذاشتیم

احتمالاً کار خوبی کردیم که بسیاری از ویژگی‌های خانه‌ قدیمی را کنار گذاشتیم، اما وقت آن رسیده است که 15 جزئیات مشهور را بازنگری کنیم، نه به دلیل خلاقیتشان، بلکه به دلیل کاربردی بودن آنها.

1. درب‌های هلندی

1. درب‌های هلندی-خانه قدیمی

امروزه از دب های ضد سرقت استفاده می شود که نسبت به زمان گذشته امنیت بسیار بالایی دارند. مانند درب ضد سرقت لابی و یا درب ضد سرقت ترک. اما در گذشته از درب های هلندی بیشتر استفاده می شد. درب‌های هلندی در بین مهاجران هلندی در قرن هجدهم در نیویورک و نیوجرسی محبوب هستند و به طور افقی از وسط تقسیم می‌شوند. فقط قسمت بالایی آن را باز کنید تا حیوانات نتوانند وارد شوند اما نور و هوا وارد شود. ساختن درب مورد نظرتان ساده است. هر نیمه از درب چوبی را با دو لولا به چارچوب درب وصل کنید. یک پیچ ساده کشویی می‌تواند بالا و پایین درب را به صورت یک پانل توپر و واحد بهم متصل می‌کند. شما می توانید جهت اطلاع از قیمت درب ضد سرقت برجسته با ما در تماس باشید.

2. ایوان‌های خواب

2. ایوان‌های خواب-خانه قدیمی

ایوان‌های خواب در قرن 20 محبوب شدند، یعنی زمانی که متخصصان بهداشت از آنها حمایت می‌کردند زیرا معتقد بودند هوای تازه‌ی آنها سیستم ایمنی بدن را تقویت می‌کند. چنین ایوان‌هایی قبلاً در جنوب و غرب محبوب بودند، جایی که خوابیدن در فضای باز خنک‌تر و راحت‌تر بود. برای راهنمایی در مورد تبدیل عرشه، بالکن یا ایوان خود به ایوان خواب، این دستورالعمل‌ها را بررسی کنید.

3. پنجره‌های سنگ درب

3. پنجره‌های سنگ درب-خانه قدیمی

امروزه از پنجره دوجداره استفاده می شود. اگر می خواهید بدانید پنجره دوجداره چیست سری به مقاله ما بزنید. اما در زمان قدیم از پنجره های سنگ درب استفاده می شد. پنجره های سنگ درب آن دسته از شیشه‌هایی هستند که در خانه‌های قدیمی در بالای درب‌ها مشاهده می‌کنید. آنها قبل از اختراع برق، نور طبیعی را به راهروهای ورودی و اتاق‌های داخلی وارد می‌کردند و حتی هنگام بسته شدن درب‌ها برای حفظ حریم خصوصی، هوا را به گردش در می‌آوردند. این پنجره‌ها امروزه هر دو هدف را به همان خوبی اجرا می‌کنند و البته زیبایی شیشه هرگز از مد نمی‌افتد.

4. محفظه رختشویی

4. محفظه رختشویی-خانه قدیمی

اگر اتاق خواب شما دو طبقه با ماشین لباسشویی و خشک‌کن فاصله دارد، ممکن است بخواهید ویژگی تقریباً فراموش شده‌ی دیگری از خانه‌های قدیمی را احیاء کنید: محفظه رختشویی. اگر می‌خواهید چنین کشویی را برای خودتان بسازید، برای اینکه اطمینان حاصل کنید لباس‌های شما منظم در جایی قرار می‌گیرند، ورق‌های فلز را بهم جوش داده و سطح شیب‌دار ایجاد کنید یا از لوله‌های PVC بزرگتر برای ایجاد لوله‌ای که به اتاق رختشویی شما ختم می‌شود استفاده کنید. افزودن محفظه رختشویی باعث می‌شود زندگی‌تان با همین تکنولوژیِ سطح پایین آسانتر شود.

5. کفش پاک‌کن

5. کفش پاک‌کن-خانه قدیمی

هنگامی که واگن‌هایی با اسب برای حمل و نقل متداول بودند، یک کفش پاک‌کن در درب ورودی یک وسیله الزامی بود. وقتی جاده‌های آسفالته جایگزینِ جاده‌های خاکی شدند و لاستیک‌ها جای سُم‌های اسب را گرفتند، کفش پاک‌کن از مد افتاد. امروزه هنوز می‌توانید میله‌های چدنی به سبک سنتی را پیدا کنید، اگرچه بسیاری از کفش پاک‌کن‌های مدرن چوبی، لاستیکی یا پلاستیکی با برس تقویت شده‌اند تا کثیفی از هر زاویه‌ای پاک شود.

6. اینترکام (مخابرات داخلی یا آیفون)

6. اینترکام (مخابرات داخلی یا آیفون)-خانه قدیمی

سیستم‌های اینترکام ممکن است شما را به یاد Brady Bunch بیاندازند، اما این دستگاه‌های مربوط به دهه 1970 می‌توانند مفید باشند. سیستم‌ها از یک ایستگاه پایه و چندین واحد از راه دور تشکیل شده‌اند و جدیدترین اینترکام‌ها می‌توانند موسیقی را در سراسر خانه شما پخش کنند. اگر ترجیح می‌دهید از هرگونه سیم‌کشی جلوگیری کنید، در عوض سیستم تلفنی با قابلیت اینترکام داخلی را انتخاب کنید.

7. کرکره جیبی

7. کرکره جیبی-خانه قدیمی

خانه‌های شمال شرقی قرن هجدهم و نوزدهم دارای دیواره‌هایی با ضخامت استثنایی بودند (زیرا غالباً از آجر ساخته می‌شدند) و یک پنجره عمیق ایجاد می‌کردند که روی منفذ پنجره یا جیب‌های آنها یک کرکره داخلی نصب می‌شد. زمان آن فرا رسیده است که این جزئیات هوشمندانه معماری بازگردانده شوند، زیرا کرکره‌های داخلی نه تنها باعث حفظ حریم خصوصی، بلکه همچنین عایق‌بندی یا سایه نیز می‌شوند.

8. جا تلفنی

8. جا تلفنی-خانه قدیمی

در زمان گذشت که تلفن‌ها بزرگ و نامطلوب بودند، خانه‌ها اغلب گوشه خاصی برای جا دادن دستگاه‌های بزرگ داشتند. اگرچه اندازه‌ی این عتیقه‌های دست و پا گیر همان چیزی است که باعث می‌شود در جای خاصی از دیوار قرار بگیرند، اما تعیین یک فضای اختصاصی برای تلفن، حتی امروز نیز ایده بدی به نظر نمی‌رسد. از این گذشته، اکثر ما پنج دقیقه آخر قبل از ترک خانه فریاد می‌کشیم که «تلفن همراه من کجاست؟»!

9. آسانسور کوچک

9. آسانسور کوچک-خانه قدیمی

این آسانسورهای باربرِ کوچک که برای حمل وسایلی مانند رخت چرک و غذا از کف به طبقه بالا مناسب بودند، در طول قرن نوزدهم به محبوبیت بیشتری رسیدند. اگرچه امروزه آنها بیشتر در رستوران ها و مدارس دیده می‌شوند، اما می‌توان در بسیاری از خانه‌های چند طبقه یک آسانسور کوچک نصب کرد و با موتورهای الکتریکی، سیستم‌های کنترل خودکار و سفارشی‌سازی بیشتر از زمان‌های قدیم، آن را تقویت کرد.

10. صندوق پست درب منزل

10. صندوق پست درب منزل-خانه قدیمی

صندوق پست درب منزل برای مدت طولانی در درب ورودی استفاده می‌شد و تصویر نامه‌ای که از طریق شکاف به داخل انداخته می‌شود هنوز هم در ذهن ما تداعی می‌شود. با این حال، با افزایش پرداخت قبوض آنلاین و کاهش USPS، صندوق‌های پست درب منزل – بسیار زیبا و ایمن – دیگر در همه جا وجود ندارند. با نصب یک عدد صندوق پست درب منزل، ویژگی دیگری را به درب ورودی خود اضافه کنید!

11. مدالیون‌های سقف

11. مدالیون‌های سقف-خانه قدیمی

مدالیون‌های سقف که در قرن نوزدهم در خانه‌های قشر متوسط ​​و بالا مشهور بودند، برای ایجاد جذابیت و زیبایی معماری در یک اتاق طراحی می‌شدند. آنها را معمولاً بالای لوستر قرار می‌دادند تا نور روی الگوهای ظریف آنها بتابد. آنها به طور سنتی از کاغذهای ظریف یا مواد سنگین مانند آهن یا مرمر ساخته می‌شدند، امروزه می‌توانید با مدالیون‌های سقف ساخته شده از فوم، پلاستیک یا چوب سبک، همان شکل را بدست آورید.

12. انبار زیرزمینی

12. انبار زیرزمینی-خانه قدیمی

اگر در آب و هوایی زندگی می‌کنید که زمستان در آن یخبندان است، می‌توانید از ترند سبز مدرن استفاده کرده و یک انبار زمینی به سبک قدیمی بسازید. در اصل باید یک سوراخ در حیاط خانه‌ی خود به عمق حدود 7 فوت حفر کنید، زیرساخت و سقف محکمی را برای آن قرار دهید و سپس آن را با خاک بپوشانید. در نتیجه یک منطقه ذخیره‌سازی خواهید داشت که می‌توانید مقادیر زیادی از سبزیجات زمستانی مانند سیب‌زمینی، کدو و کلم را در تمام ماه‌های سرد نگهداری و آماده مصرف کنید.

13. وان‌های پنجه‌ای

13. وان‌های پنجه‌ای

آنها بسیار زیبا و گودتر از وان‌های مدرن هستند. بنابراین اگر فضای کافی در سرویس بهداشتی خود دارید، در نظر بگیرید که یک وان پنجه‌ای لوکس را به زندگی خود اضافه کنید.

 

14. شومینه رومفورد

14. شومینه رومفورد-خانه قدیمی

هنری دیوید تورو یکبار شومینه رومفورد خود را به عنوان یک اسباب راحتی مدرن شمرده است که غالباً مورد توجه دیگران قرار نگرفته است. شومینه‌های رومفورد متعلق به در اوایل تا اواسط دهه 1800 هستند، مرتفع هستند اما بسیار عمیق نیستند، که به آنها امکان می‌دهد بیشتر گرمای تولید شده توسط سوزاندن چوب را به داخل اتاق منعکس کنند. با بالا بردن هزینه‌های سوخت، این طرح قدیمی دوباره محبوب شده است به عنوان راهی برای پس‌انداز پول واقعی در دوران مدرن باز شده است.

15. قالب‌بندی ریل تصویر

15. قالب‌بندی ریل تصویر-خانه قدیمی

ریل‌های تصویر در دوره ویکتوریا عمدتاً در خانه‌های نیوانگلند و جنوب نصب می شدند و راهی برای آویختن آثار هنری بر روی دیوارهای گچی است که می‌تواند تحت فشار چکش و میخ خرد شود. امروزه می‌توان آنها را به عنوان عناصر طراحی بصری جذاب نصب کرد که شما را قادر می‌سازد اثر هنری‌تان را به روشی منحصر به فرد آویزان کنید. در نظر داشته باشید که قالب خود را با قسمت بالای پنجره‌ها تراز کنید و سقف را با رنگی رنگ‌آمیزی کنید که تا ریل تصویر گسترش یابد.

سخن نهایی

در این مقاله ویژگی ها و تفاوت خانه قدیمی با مدرن را بررسی کردیم. برخی از ویژگی های قدیم، در دنیای امروز بسیار کار آمد هستند اما برخی خیلی به کار نمی آیند مثل درب های هلندی. چرا که امروزه محل زندگی انسان ها با حیوانات فاصله زیادی دارد. شما می توانید برای خرید ارزان ترین درب ضد سرقت با درب آسایش، بورس درب ضد سرقت در تهران در ارتباط باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Open chat
به کمک احتیاج داری؟
سلام؛
چطور می تونم کمکتون کنم؟