برای هر نوع درب از چه دستگیره ای استفاده کنیم؟معرفی انواع دستگیره درب

برای هر نوع درب از چه دستگیره ای استفاده کنیم؟معرفی انواع دستگیره درب

همانطور که می دانید، استفاده از درب ضد سرقت به افزایش ایمنی محل و همچنین زیبایی آن کمک شایانی می کند. تفاوتی ندارد شما از درب ضد سرقت لابی استفاده میکنید یا درب ضد سرقت برجسته برای ورودی منزل و یا حتی درب معمولی؛ یکی از اجزا بسیار مهم انواع درب، دستگیره آن است که هم در زیبایی و هم در افزایش امنیت  تاثیر بسیار زیادی دارد. انواع دستگیره درب موجود در بازار بسیار زیاد و متنوع است. ما در این مطلب قصد داریم راهنمای کاملی از انواع دستگیره درب و بررسی آن ها در اختیار شما قرار دهیم.

انواع دستگیره درب

دستگیره‌های درب اغلب آخرین تزئین برای منزل شما محسوب می‌شوند، بنابراین مهم است که دستگیره‌ی مناسبی را برای درب ضد سرقت cnc و یا درب معمولی خود انتخاب کنید. در این مقاله، انواع مختلف دستگیره‌های درب موجود را برای کمک به شما در تصمیم‌گیری در مورد انتخاب بهترین گزینه شرح می‌دهیم، از دستگیره‌های درب گرفته تا دستگیره‌های کابینت و دستگیره‌های thumb turn.

دستگیره‌های Lever on Backplate

دستگیره‌های Lever on Backplate-دستگیره درب
دستگیره‌های lever on backplate دستگیره‌هایی هستند که با صفحه پشتی تهیه می‌شوند. آنها دستگیره‌هایی به سبک سنتی هستند و می‌توانند فقط به شکل اهرم با صفحه پشتی، اهرم و قفل، یا فقط با thumb turn تهیه شوند که بیشتر برای حمام استفاده می‌شود. صفحه پشتی این فرصت را فراهم می‌کند که از بین سبک‌های مختلف به شکل کلاسیک، مربعی، منحنی یا حتی صفحات پشتی به سبک گل زنبق برای ساختمان‌های سنتی‌تر انتخاب کنید.

دستگیره‌های Lever on Rose

دستگیره‌های Lever on Rose-دستگیره درب
دستگیره‌های درب lever on rose اهرم‌هایی هستند که با یک رز مربعی یا دایره‌ای عرضه می‌شوند و نقطه‌ای را که دسته به در متصل می‌شود، احاطه می‌کنند تا اطمینان حاصل کنند که اتصالات از دید پنهان هستند تا یک پرداخت صاف به درب اضافه شود. آنها بسیار کوچکتر از صفحه‌های پشتی هستند و قفل ندارند، اما در صورت نیاز می‌توان قفل‌ها را جداگانه نصب کرد و با سپر پوشانید تا یک پرداخت صاف ایجاد شود. دستگیره‌های lever on rose در انواع مختلف و متناسب با درب منزل شما ارائه می‌شوند، از اهرم‌های ساده‌ی فولاد ضد زنگ گرفته تا روکش‌های کروم و دو رنگ صیقلی و همچنین از دستگیره‌های خطی تا دستگیره‌های بال‌دار، منحنی و مربعی.

دستگیره‌های کششی D

دستگیره‌های کششی D-دستگیره درب
دستگیره‌های کششی D یک راه‌حل عالی برای درب‌هایی هستند که نیازی به قفل ندارند و به داخل باز می‌شوند. این دستگیره‌ها از خارج بر روی درب نصب می‌شوند و در طیف گسترده‌ای از سبک‌ها عرضه می‌شوند و اغلب به دلیل سادگی و سهولت استفاده انتخاب می‌شوند. از میان دستگیره‌های منحنی D، دستگیره‌های لبه صاف و دستگیره‌های T انتخاب کنید.

دستگیره‌های کششی فلاش

دستگیره‌های کششی فلاش-دستگیره درب
دستگیره‌های فلاش معمولاً برای درب‌های کشویی استفاده می‌شوند و در داخل درب تعبیه می‌شوند تا یک لایه‌ی براق ایجاد کنند. این دستگیره‌ها باعث می‌شوند درب‌ها بدون هیچ گونه مانعی به داخل بلغزند. آنها در طیف وسیعی از سبک‌ها ارائه می‌شوند، از دستگیره‌های کششی کوچکی انگشت گرفته تا دستگیره‌های مستطیلی، مربعی و طرح‌های دایره‌ای. این دستگیره ها گزینه مناسبی برای درب ضد سرقت ایرانی و یا درب ضد سرقت ترک یا حتی درب معمولی نیستند!

دستگیره‌های درب ضد سرقت و معمولی

دستگیره‌های درب ضد سرقت و معمولی-دستگیره درب
دستگیره‌های درب ضد سرقت و معمولی صدها سال است که مورد استفاده قرار می‌گیرند و به طور معمول کروی هستند. این نوع دستگیره را می توان بر روی انواع درب ساختمانی استفاده کرد و بر زیبایی طرح درب منزل تاثیر گذار است. می‌توان از آنها برای باز کردن چفت‌ها استفاده کرد (با چرخاندن دستگیره چفت یا قفل باز می‌شود) و در صورت لزوم می‌توان آنها را برای امنیت جفت کرد. آنها در طیف وسیعی از سبک‌ها، مانند دستگیره‌های درب چدنی آنتیک برای استفاده در ساختمان‌های سنتی و دوره‌ای، تا دستگیره‌های درب استیل ضد زنگ و کروم صیقلی تزئینی و معاصر ارائه می‌شوند. همچنین می‌توانید دستگیره‌های درب سنتی را خریداری کنید که بیشتر برای اهداف تزئینی بکار می‌روند و یک ویژگی خاص را به درب ورودی شما اضافه می‌کنند. برای امنیت بیشتر نیز می توانید در کنار این دستگیره ها، از قفل شب بند استفاده نمایید.

دستگیره‌های Thumb Turn

دستگیره‌های Thumb Turn-دستگیره درب
دستگیره‌های thumb turn معمولاً در حمام استفاده می‌شوند. آنها به راحتی استفاده می‌شوند، یعنی پیچ را به داخل قفل حرکت داده و از آن خارج می‌کنند. دستگیره‌های thumb turn برای حفظ حریم خصوصی مورد استفاده قرار می‌گیرند، اما نه برای امنیت زیرا این دستگیره‌ها را می‌توان به طور کلی در موارد اضطراری از بیرون باز کرد.

دستگیره‌های فنجانی کابینت

دستگیره‌های فنجانی کابینت-دستگیره درب

دستگیره‌های فنجانی به دلیل سهولت در گرفتن با دست مخصوصاً در اثاثیه سنگین‌تر، دستگیره‌ی مناسبی برای کشوها، کابینت آشپزخانه و موارد دیگر هستند. آنها به شکل نیم دایره‌ی منحنی شکل کلاسیک، در طیف وسیعی از رنگ‌ها و پرداخت‌ها متناسب با خانه یا اثاثیه‌ی شما ساخته می‌شوند.

دستگیره‌های کششی کابینت

دستگیره‌های کششی کابینت-دستگیره درب
دستگیره‌های کششی کابینت در اندازه‌ها، شکل‌ها و طرح‌های مختلفی وجود دارند تا جلوه‌های تزئینی را به اثاثیه‌ی شما اضافه کنند. دستگیره‌های کششی برای کابینت‌ها می‌توانند در طرح‌های منحنی یا خطی مینیمالیستی تهیه شوند، در حالی که دستگیره‌های کشش سنتی شامل دستگیره‌های کلاسیک D و دستگیره‌های چدنی هستند.

دستگیره‌های درب کابینت

دستگیره‌های درب کابینت-دستگیره درب
دستگیره‌های درب همچنین می‌توانند برای درب کمد و کابینت شما استفاده شوند تا اتاق را به روز کنند یا جلوه‌های تزئینی به اثاثیه اضافه کنند. آنها در انواع مختلفی از سبک‌ها، اشکال و رنگ‌ها متناسب با خانه‌ی شما موجود هستند، از دستگیره‌های مربعی معاصر گرفته تا دستگیره‌های مدور برنجی و چوبی سنتی.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Open chat
به کمک احتیاج داری؟
سلام؛
چطور می تونم کمکتون کنم؟