قفل آژیردار چیست و چه کاربرد هایی دارد؟

قفل آژیر دار چیست و چه کاربرد هایی دارد؟

هر منزل یا شرکتی با هر سطح امنیتی ممکن است از نظر سرقت در تحدید باشد. اکثرا از نقاطی که اصلا فکرش را نمی کنید دزد وارد می شود! پس باید برای جلوگیری از ورود سارقین به فکر افزایش امنیت منزل باشید. استفاده از درب ضد سرقت یکی از این روش هاست.همچنین استفاده از انواع قفل درب نیز به ایمنی منزل کمک می کند. یکی دیگر از بهترین روش های افزایش امنیت منزل، استفاده از قفل آژیر دار است. در ادامه به معرفی قفل آژیر دار و مزایا آن می پردازیم.

معرفی قفل‌ آژیردار و انواع آن

معرفی قفل‌ آژیردار و انواع آن

قفل های زیادی برای افزایش امنیت وجود دارد مانند قفل شب بند، قفل آژیر دار، قفل دیجیتال و … قفل‌های آژیردار یکی از موثرترین عوامل ضد سرقت هستند که امروزه در بازار موجودند. سارقان معمولاً به دنبال یک سرقت سریع و آسان هستند که ساکت و آرام باشد و به آنها اجازه دهد بدون جلب توجه فرار کنند. قفل‌های آژیردار با به صدا درآوردن زنگ هشداری بسیار بلند هنگام دست زدن به زنجیر یا بدنه، سارقان را از سرقت باز می‌دارند. سارق احتمالاً یا قبل از آسیب به قفل فرار می‌کند یا با دیدن قفل به سراغ هدف دیگری می‌رود.
قفل‌های آژیردار محافظتی دوبرابر یک قفل نرمال را برای شما فراهم می‌آورند – آنها محافظتی بالاتر از حد استاندارد را عرضه می‌کنند و یک آژیر بلند دارند که هنگام دستکاری قفل به صدا در می‌آید. این یعنی زنگ هشدار قبل از آسیب دیدگی قفل به صدا در می‌آید و لوازم شما را امن و امان نگه می‌دارد. اگر زنگ خطر به صدا در بیاید، بیشتر اوقات دزد به دلیل ترس از دستگیر شدن فرار می‌کند. این نوع قفل را می توانید بر روی درب ضد سرقت لابی یا درب های ورودی منزل مثل درب ضد سرقت ترک و … نصب نمایید.
قفل‌های آژیردار به طور روزافزونی در سراسر جهان محبوب شده‌اند زیرا سطح امنیت بالاتری را در اختیار مصرف‌کنندگان قرار می‌دهند تا خیالشان راحت باشد. آنها با جایگزینی قفل فعلی با یک قفل آژیردار، روشی نسبتاً ارزان برای افزایش امنیت خانه یا محل کار شما می‌باشند.

قفل آژیردار

قفل آژیردار

وقتی نوبت به جستجوی قفل آژیردار مناسب برای خرید می‌رسد، در APECS ما قفل آژیردار PDZ را داریم که یک قفل باتری‌خورِ مجهز به زنگ هشدار 110db است. قفل حرکت ضربه را تشخیص می‌دهد، یعنی در صورت دستکاری بدنه‌ی قفل یا زنجیر، آژیر فعال می‌شود تا زمانی که دستکاری متوقف گردد.
بدنه‌ی قفل از آلیاژ روی ساخته شده است، اما زنجیر از فولاد سخت شده با حرارت ساخته شده است تا اطمینان حاصل شود که قفل نه تنها در برابر برش، بلکه در برابر خوردگی نیز مقاوم است. این قفل را می توانید بر روی انواع درب ضد سرقت مثل درب ضد سرقت ایرانی و یا درب معمولی نصب نمایید.
قفل آژیردار APECS PDZ به طور گسترده‌ای برای وسایل نقلیه، جعبه ابزار، سوله باغ، انبارها و بسیاری از کاربردهای دیگر استفاده می‌شود. این قفل با کلید کار می‌کند و ضد آب است، یعنی در فضای باز و تحت هر شرایطی مقاوم است. علاوه بر این، زنگ هشدار در صورت عدم نیاز می‌تواند غیرفعال شود، یعنی PDZ می‌تواند به عنوان یک قفل استاندارد استفاده شود.

قفل آژیردار ضد سرقت با یک صدای زنگ قوی می‌تواند از انواع درب، دوچرخه، درب گاراژ، سوله باغ، خانه، دفتر، دروازه کناری، جعبه ابزار، کمد یا هر چیز دیگری محافظت کند. این قفل U شکل هوشمند دارای دو نوع تنظیمات مسلح و غیرمسلح است، بنابراین در صورت دستکاریِ قفل، می‌تواند با زنگ خطر 105 – 110 دسی بل به شما هشدار دهد. قفل آژیردار Heavy-Duty Siren دارای بدنه‌ای ساخته شده از فولاد ریخته‌گری فوق‌العاده قوی و زنجیر فولادی درجه بالا است. این سیستم از یک زنگ هشدار پیزوالکتریک استفاده می‌کند که هنگام ضربه زدن به قفل، بلافاصله امواج صوتی دسی بل بالایی ساطع می‌کند تا دزد را از آنجا دور کند. این قفل دارای یک سنسور حرکت و ضربه است که به طور کارآمد کار می‌کند و برای دوامِ بیشتر، دارای یک بدنه‌ی مقاوم در برابر خوردگی است. این نوع قفل را می توانید بر روی هر نوع درب مثل درب ضد سرقت cnc و یا درب ضد سرقت برجسته استفاده کنید.

نحوه‌ی استفاده از قفل آژیر دار

نحوه‌ی استفاده از قفل آژیر دار
· برای باز کردن قفل – کلید را وارد کنید، آن را در جهت عقربه‌های ساعت بچرخانید و زنجیر را بردارید
· برای قفل کردن با استفاده از عملکرد هشدار – زنجیر درون قفل را با شیار به سمت درگاه جایگزین کنید
· در این مرحله قفل یک بار بوق می‌زند. کلید را بردارید تا زنگ هشدار تنظیم شود
· هنگام دستکاری قفل یا تلاش برای باز کردن قفل، هشدار به صدا در می‌آید
· زنگ هشدار به مدت 10 ثانیه پخش می‌شود. برای متوقف کردن زنگ هشدار، کلید را وارد کرده و قفل را باز کنید
· هنگامی که با کلید قفل شد، زنگ هشدار دوباره تنظیم می‌شود

ویژگی‌های قفل آژیردار

ویژگی‌های قفل آژیردار
· دو نوع تنظیمات: یکی با آژیر، دیگری بدون آژیر
· آژیر 105-110 دسی بل که هنگام دستکاری، تکان خوردن، ضربه زدن، حرکت دادن یا لرزش حسگرها به صدا در می‌آید.
· می‌تواند روی در، پنجره، دوچرخه، کانتینر، موتور دوچرخه، سه چرخه، دروازه کششی، باغ و غیره استفاده شود.
· ضد برش، مقاوم در برابر خوردگی و ضد آب
· زنجیرِ سخت شده تحت فرآوری داغ
· مناسب برای تمام شرایط آب و هوایی
· عملکرد قفل کردن را با عملکرد هشدار ترکیب می‌کند
· باتری: 6 عدد در داخل قفل
· دوام باتری تا 3 ماه
· زنگ هشدار حساس به حرکت داخلی است که می‌تواند هنگام ضربه یا لرزش قفل، صدای بلندی از خود ساطع کند
· از روش‎‌های اصلی MCU، مدار پیشرفته و تراشه حسگر دیجیتال با تکنولوژی بالا استفاده می‌کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Open chat
به کمک احتیاج داری؟
سلام؛
چطور می تونم کمکتون کنم؟