معرفی انواع قفل درب

یکی از دغدغه های ساکنین ساختمان ها، حفظ امنیت آن می‌باشد. درب ورودی مهمترین بخش یک ساختمان از لحاظ حفظ امنیت ورود و خروج افراد می‌باشد. امروزه با پیشرفت تکنولوژی، انواع قفل درب با ویژگی‌ها و کیفیت‌های متفاوتی تولید گردیده است. دراین مقاله به معرفی انواع قفل درب و خصوصیات آنها پرداخته شده است.

10 نوع مختلف قفل درب

 

آیا در حال نصب یک در هستید و به قفل نیاز دارید؟ شما 10 گزینه دارید. دقیقاً 10 گزینه. در اینجا 10 نوع قفل در را همراه با تصاویر و توضیحات دقیق برای هر کدام ملاحظه می‌کنید. این بهترین راهنمای خرید قفل در است.

انواع مختلفی از قفل در وجود دارد، همانطور که سطح مختلفی از امنیت و انواع مختلفی از در وجود دارد که باید برای آنها قفل تهیه کنید.

چه قفل در جلو باشد، چه در کشویی یا کابینت، قطعاً می‌خواهید بهترین سیستم قفل را تهیه کنید. در پایین ما 10 گزینه از قفل در را ارائه کرده‌ایم.

راهنمای خرید قفل درب

راهنمای خرید قفل درب - انواع قفل درب

 

قفل در یک قسمت اساسی از خانه است و خانواده، خانه و وسایل شما را ایمن نگه می‌دارد. اگر به فروشگاه سخت افزار بروید، چندین نوع قفل در اشکال، اندازه ها و طرح‌های مختلف پیدا خواهید کرد. کدام یک برای منزل شما مناسب است؟

این راهنمای نهایی برای قفل در به شما کمک می‌کند تا تفاوت بین قفل‌های مختلف را متوجه شوید و بتوانید قفل مناسب را برای درهای خارجی و داخلی و درب ضد سرقت خود را پیدا کنید. به هر حال، درب دفتر کار شما نباید شبیه قفل درب جلو یا عقب باشد.

ابتدا به بخش‌های قفل در می‌پردازیم تا نحوه‌ی کار آنها با یکدیگر برای قفل کردن در را درک کنید.

 قطعات یک قفل درب

 قطعات یک قفل درب - انواع قفل درب

اگر نیاز به تعویض قفل درهای خود دارید، باید اسامی جداگانه‌ی قطعات، اهمیت آنها برای سازوکار کلی و چگونگی کمک به سایر قطعات برای قفل کردن را بدانید.

بسته به نوع قفل در، قطعات ممکن است از نظر شکل و نحوه‌ی کار متفاوت باشند. به طور کلی، در پایین قطعات استاندارد قفل در را ارائه کرده‌ایم که در اکثر قفل‌های استاندارد مشاهده خواهید کرد.

سیلندر

سیلندر بخشی از قفل است که کلید در آن وارد می‌شود. کلید شما باید به درستی در سیلندر قرار گیرد تا شما را قادر سازد که قفل را باز کنید. حتی یک کلید کمی بدشکل نیز باعث می‌شود سیلندر مانع از باز شدن قفل شود.

سیلندر شامل چندین پایه فنری است که با قرار دادن کلید در داخل آن حرکت می‌کنند. اگر کلید درست را وارد کنید، پین‌ها با حرکت بیشتر کلید به داخل سیلندر حرکت می‌کنند و این کار باعث می‌شود با باز شدن چفت با استفاده از قفل‌های الکترونیکیِ در، قفل باز شود.

در برخی موارد، می‌توانید یک سیلندر آسیب دیده را تعویض کنید. اگر تعویض مکانیسم کامل قفل در گران باشد، تعویض سیلندر گزینه‌ی خوبی است. اما، خرید قفل جدید اغلب هزینه‌ی کمتری دارد.

قفل‌های تک سیلندر فقط دارای یک فضای خالی در یک طرف هستند. طرف دیگر یک دستگیره‌ی پیچشی دارد که در را از طرف دیگر قفل می‌کند. قسمت کلید در قسمت خارجی در قرار دارد، در حالی که قسمت داخلی دارای دکمه است، به طوری که می‌توانید در خود را از داخل و بدون کلید قفل کنید.

قفل‌های دو سیلندری دارای دستگیره‌ی چرخشی هستند و در هر دو طرف به کلید احتیاج دارند. این قفل‌ها برای مکان‌هایی مناسب اند که کسی نباید در را از داخل بدون کلید قفل کند، مانند سرویس بهداشتی عمومی.

چفت

هنگامی که کلید متناسب با سیلندر باشد، پین‌های داخل سیلندر حرکت می‌کنند، چفت را در داخل قفل درب درگیر می‌کنند – که گاهی اوقات به آن چفت می‌گویند. این بخشی از قفل است که به داخل و خارج حرکت می‌کند و در قسمت کنده‌کاری شده‌ی قاب در، معروف به جعبه، هنگام قفل شدن در، قرار می‌گیرد و آن را در جای خود نگه می‌دارد.

دو نوع اصلی چفت وجود دارد که مشاهده می‌کنید: چفت کلید خور و چفت فنری.

الف. چفت کلید خور

چفت کلید خور به گونه‌ای است که شما خودتان باید آن را قفل کنید. این نوع قفل دارای استوانه‌ای است که برای باز شدن به کلید درستی نیاز دارد. چفت‌های کلید خورِ ایمن نسبت به چفت‌های فنری ایمن‌تر و با دوام‌ترند، به همین دلیل بیشتر خانه‌ها و مشاغل این قفل‌ها یا ترکیبی از این دو را انتخاب می‌کنند.

ب. پیچ فنری

پیچ‌های فنری دارای یک گیره‌ی کوچک هستند که آنها را در جای خود نگه می‌دارد. هنگامی که کلید پین‌ها را در سیلندر حرکت می‌دهد، گیره فشرده می‌شود که پیچ را باز می‌کند و باعث می‌شود تا در داخل قفل حرکت کند تا درب باز شود.

عمل بسته شدن در باعث آزاد شدن فنر می‌شود که چفت را به جای اول خود برمی‌گرداند تا در را بسته نگه دارد. بیشتر اوقات، هنگام بستن در، قفل‌های چفت فنری به خودی خود قفل می‌شوند، دقیقاً مانند نوع قفل موجود در در هتل.

اینها گزینه‌های خوبی برای امنیت بیشتر برای افرادی هستند که ممکن است فراموش کنند در را پشت سر خود قفل کنند.

Strike Plate

Strike Plate جایی است که قفل به قاب در متصل می‌شود تا هنگام قفل کردن در در موقعیت خود قرار بگیرد. این یک قطعه فلزی ساده است که می‌توانید آن را به قاب در پیچ کنید و در صورت آسیب دیدن قفل آسان‌ترین قسمتی است که می‌توانید آن را تعویض کنید.

الف. جعبه

جعبه بخشی از قاب در است که چفت در آن محکم می‌شود. جعبه معمولاً یک سوراخ کوچک مربعی شکل است که متناسب با چفت طراحی می‌شود. اندازه‌ی اکثر چفت‌ها شبیه به هم است که باعث می‌شود اندازه‌ی جعبه نیز مشابه باشد که می‌تواند با بیشتر قفل‌ها در خانه مطابقت داشته باشد.

 انواع قفل درب

 انواع قفل درب - معرفی انواع قفل درب

می‌توانید از انواع قفل در برای اهداف مختلفی استفاده کنید. برخی از قفل‌ها بهتر است برای درهایی که به بیرون خانه‌ی شما منتهی می‌شوند استفاده شوند زیرا امنیت بیشتری را برای جلوگیری از ورود مزاحمان فراهم می‌کنند.

قفل‌های دیگر برای ایمن نگه داشتن درهای داخل منزل مناسب هستند مانند درهای حمام و کمد. آنها فقط امنیت را به اندازه کافی فراهم می‌کنند تا دیگران را بیرون نگه دارند، اما فاقد سطح ایمنی مورد نیازِ درهای بیرونی هستند.

برخی از قفل‌ها به گونه‌ای هستند که می‌توانید آنها را از بیرون در قفل کنید، برخی دیگر فقط برای قفل شدن از داخل در طراحی شده‌اند، در حالی که برخی دیگر از قفل‌ها وجود دارد که می‌توانید آنها را از بیرون یا داخل قفل کنید.

در پایین چندین نوع قفل در و تفاوت آنها با یکدیگر را مشاهده خواهید کرد:

 1. قفل دستگیره‌‌دار (چفتی)

قفل‌های دستگیره‌دار (چفتی)، شاید رایج‌ترین نوع قفلی باشند که در منازل مشاهده می‌کنید، به ویژه برای درهای داخلی، مانند حمام و اتاق خواب. آنها همچنین اغلب یکی از مواردی هستند که می‌توانند برای درب ورودی استفاده شوند و با یک چفت کلید خور یا قفل‌هایی ایمن‌تر همراه باشند.

قفل‌های دستگیره‌دار دارای مکانیزم قفل در داخل دستگیره هستند. این قفل‌ها در هر دو طرف در دارای دستگیره هستند و بسته به اینکه دوست دارید در از داخل قفل شود یا خیر، می‌توانند یک سیلندر یا دو سیلندر داشته باشند.

 1. قفل‌های دسته‌دار

قفل‌های دسته‌دار دارای یک دسته در سمت خارجی هستند و یا یک جای قفل کلیددار یا یک دستگیره‌ی چرخشی در سمت داخلی دارند که می‌توانید آن را قفل کنید. این نوع قفل برای امنیت بیشتر به جای دستگیره‌ی فنری دارای یک دستگیره‌ی کلید خور است. این قفل‌ها مشابه با قفل‌های چفت‌دار عمل می‌کنند اما می‌توانند جلوه‌ی زیبایی به فضای بیرونی خانه بدهند.

 1. اهرم‌های دستی

اهرم‌های دستی برای درهای داخلی مانند کمد یا زیرزمین یک انتخاب عالی هستند. آنها دارای یک اهرم دسته‌ی ساده در یک طرف و یک دستگیره‌ی چرخشی در طرف دیگر هستند.

این قفل‌ها به اندازه‌ی بقیه امنیت ندارند، بنابراین گزینه‌ی مناسبی برای درب‌های ورودی نیستند. اما، به شما امکان می‌دهند درها را با یک دست سریع باز کنید، که هنگام حمل مواد غذایی یا لباسشویی در خانه بسیار مفید و کاربردی است.

 1. چفت‌های کلید خور

چفت‌های کلید خور مکانیسمی جداگانه‌ از دستگیره‌ی در هستند که به درهای ورودی شما یک لایه‌ی امنیتی بیشتر می‌بخشند. بسیاری از صاحبان خانه و مشاغل برای جلوگیری از خطر مزاحمان، قفل چفت‌دار و یا چفت کلید خور را برای درب ورودی خود انتخاب می‌کنند.

چفت‌های کلید خور می‌توانند با ایجاد یک سیستم قفل ایمن که نفوذ یک سارق از طریق در را تقریباً غیرممکن می‌کند، خطر ورود زوری را کاهش دهند. چفت‌های کلید خور می‌توانند هر دو طرحِ تک و دو سیلندری را داشته باشند و با دو سیلندر، حتی محافظت بیشتری را در برابر دسترسی افراد غیر مجاز به خانه فراهم می‌کنند.

 1. Barrel Bolt

Barrel Bolt که به عنوان یک قفل کشویی نیز شناخته می‌شود، در داخل در قرار می‌گیرد تا امنیت شما را وقتی در خانه و در کنار خانواده هستید حفظ کند. این قفل دو قطعه دارد: یکی روی قاب در قرار می‌گیرد و دیگری قفل اصلی است که روی در نصب می‌شود.

قفل اصلی دارای یک قفل استوانه‌ای است که می‌توانید به داخل بکشید تا در از داخل قفل شود. برخی از افراد برای ایمنی بیشتر یکی را در بالای در و دیگری را در قسمت پایین نصب می‌کنند.

 1. قفل زنجیری

قفل‌های زنجیری از جمله قفل‌هایی هستند که معمولاً در داخل درهای هتل مشاهده می‌کنید. این قفل‌ها دارای یک گیره روی قاب در و یک قفل اصلی روی در هستند، دقیقاً مانند barrel bolt، اما به جای قطعه‌ی سیلندر، از یک زنجیر برای قفل کردن در استفاده می‌کنید.

ایده‌ی قفل زنجیری این است که به شما اجازه می‌دهد در حالی که هنوز در را بسته نگه داشته‌اید، آن را برای استقبال از شخص کمی باز کنید. تا وقتی در را نبندید و زنجیر را رها نکنید، به فرد اجازه‌ی ورود نمی‌دهد.

 1. قفل کم لاک (قفل بادامک)

معمولاً کم لاک (قفل بادامک) را در کابینت‌های بایگانی، صندوق‌های پستی، کمدها و صندوق‌های سپرده‌ی بانکی با امنیت کم پیدا خواهید کرد. کم لاک (قفل بادامک) یک نسخه‌ی ساده از قفل‌های دیگر است که برای چرخاندن بادامک به یک کلید احتیاج دارد که آن را قفل و باز می‌کند. قفل‌های بادامک می‌توانند مسطح یا لوله‌ای باشند و کلیدهای یک شکل برای باز کردن آنها لازم است.


 1. قفل‌های ساده

قفل‌های ساده یکی از ساده‌ترین انواع قفل درب هستند. به طور معمول این قفل‌ها را روی درهایی می‌بینید که به امنیت سطح بالا احتیاجی ندارند، مانند درهای واحد سوله و انبار. این قفل‌ها به چیز دیگری متصل نیستند بلکه در خودشان قفل می‌شوند.

قفل‌های ساده می‌تواند کوچک یا بزرگ باشند و معمولاً به صورت مربع یا مستطیل با یک میله‌ی U شکل همراه هستند. یک انتهای میله در قفل می‌ماند اما به سمت بالا و پایین حرکت می‌کند تا طرف دیگر بتواند قفل شده و آزاد شود.

 1. قفل‌های حلقوی

قفل حلقوی یا قفل دیسک، نوع دیگری از قفل است که کمی محافظت بیشتری را به افرادی که می‌خواهند از یک سوله یا واحد ذخیره‌سازیِ ایمن‌تر استفاده کنند ارائه می‌دهد. آنها همچنین از درهایی که قفل می‌کنند جدا می‌شوند اما آنها نسبت به قفل‌های معمولی کلفت‌ترند و شکستن آنها دشوارتر می‌باشد.

یک قفل حلقوی دارای یک میله‌ی خمیده است که از یک طرف قفل بیرون زده، از میان دستگیره‌های در عبور کرده و دوباره به درون خود قفل وارد می‌شود تا از باز شدن در جلوگیری کند.

 1. قفل‌های الکترونیکی

قفل‌های الکترونیکی قفل‌هایی هستند که برای قفل و باز کردن قفل آنها نیازی به کلید نیست. در عوض، آنها دارای یک صفحه کلید یا سیستم کارت هستند که در آن می‌توانید از کد یا کلید مخصوصی برای باز کردن قفل در استفاده کنید. بیشتر اوقات، این قفل‌ها در را به طور خودکار قفل می‌کنند. معمولاً قفل‌های الکترونیکی را در اتاق‌ها، مدارس و دفاتر هتل مشاهده خواهید کرد.

بسیاری از قفل‌های الکترونیکی دارای سیستم کلید ترکیبی نیز هستند که اگر کد یا کارت خود را فراموش کردید بتوانید از یک کلید معمولی استفاده کنید. این قفل‌ها معمولاً با باتری‌هایی کار می‌کنند که می‌توانند برای مدت طولانی دوام بیاورند.

برخی از قفل‌های الکترونیکی حتی دارای یک سیستم ورودی از راه دور هستند که با استفاده از آن می‌توانید قفل را برای میهمانانِ آشنا از طریق تلفن هوشمند یا رایانه‌ی خود هنگامی که در خانه نیستید باز کنید.

قفل‌ها و سیستم‌های هوشمند

قفل‌ها و سیستم‌های هوشمند - انواع قفل درب

قفل‌های هوشمند جدیدترین نوع قفل در هستند. با استفاده از این نوع قفل، یک گوشی هوشمند به عنوان کلید عمل می‌کند و تقریباً از هرجای دنیا امکان دسترسی از راه دور به منزل شما را فراهم می‌کند.

اگرچه این قفل‌ها اغلب چیزی فراتر از قفل هستند. برخی از قفل‌های هوشمند می‌توانند بخشی از یک سیستم کامل نظارت تصویری و صوتی و سایر ویژگی‌های هوشمند باشند که به شما امکانِ کنترل نهایی منزل را می‌دهند.

بیشتر قفل‌های هوشمند یک سوراخ کلید دارند تا بتوانید هنگام بازگشت به منزل از آن استفاده کنید، نه اینکه قفل در را از طریق یک برنامه‌ی متصل باز کنید.

سه نوع اصلی قفل درب هوشمند عبارتند از:

الف. بلوتوث

در حال حاضر بلوتوث رایج‌ترین اتصال برای قفل‌های هوشمند است. این قفل‌ها مستقیماً به تلفن هوشمند شما متصل می‌شوند، بنابراین برای برقراری اتصال نیازی به هاب (توپی چرخ) ندارید. بلوتوث برخی از ویژگی‌های هیجان انگیز را امکان پذیر می‌کند، مثلاً اجازه می‌دهد قفل شما به طور خودکار دستگاه بلوتوث شما را هنگامی که در محدوده هستید حس کند و باعث می‌شود هنگام رسیدن به خانه قفل در باز شود.

مشکل این اتصال این است که اگر از محدوده‌ی مورد نظر خارج شوید، نمی‌توانید قفل خود را کنترل کنید.

 

ب. وای فای

وای-فای یکی دیگر از گزینه‌های اتصال است که بسیاری از تولیدکنندگان قفل هوشمند برای سیستم‌های خود ارائه می‌دهند. اتصال وای فای به شما امکان می‌دهد تا دستگاه خود را از هرجایی کنترل کنید، تا وقتی که به اینترنت متصل باشید. حتی اگر در محل کار خود هستید، می‌توانید به شخصی اجازه دهید در منزل شما از دستگاه شما استفاده کند.

با این حال، قفل‌های وای-فای بسیار سریعتر از قفل‌های مجهز به بلوتوث، باتری‌ها را تخلیه می‌کنند و گاهی اوقات نیاز دارید هر ماه باتری را تعویض کنید.

ج. موج Z

قفل‌های موج Z برای اتصال به یک هاب (توپی چرخ) نیاز دارند، سپس به شما امکان می‌دهند با دستگاه تلفن همراهِ متصل به اینترنت به قفل وصل شوید. مکانیزم آن چیزی بین قفل‌های بلوتوث و وای فای است.

قفل‌های هوشمند موج Z باید در محدوده‌ی خاصی از هاب باشند تا بتوانند کار کنند. اگر نمی‌توانید هاب را در محدوده داشته باشید، توسعه‌دهنده‌های دامنه‌ی سیگنال ممکن است بتوانند به تقویت سیگنال کمک کنند.


 1. قفل‌های کودک

قفل‌های کودک - انواع قفل درب

قفل‌های کودک یا قفل‌های ایمنی کودک نوع دیگری از قفل هستند که می‌توانید روی چندین نوع درب داخل منزل استفاده کنید تا انگشتان کوچک کودکان را امن نگه دارید. این قفل‌ها لزوماً برای امنیت نیستند، بلکه بیشتر به خاطر امنیت کودکان خردسال طراحی شده‌اند که ممکن است با وارد شدن به داخل یخچال، کابینت‌ها یا سایر وسایل آشپزخانه به خود آسیب برسانند.

طبق KidsHealth.org، علت اصلی مرگ و میر در کودکان تا 14 سال آسیب تصادفی است. این قفل‌ها می‌توانند دارو، غذا و سایر مواردی را که ممکن است برای کودکان خردسال خطرناک باشند را دور از دسترس آنها قرار دهند. علاوه بر آن، برخی از قفل‌های در می‌توانند کودکان را از کمد یا از راه پله‌های غیرایمن نیز دور نگه دارند.

الف. قفل در یخچال

اگرچه چندین نوع قفل وجود دارد که می‌توانید روی در یخچال نصب کنید، اما متداول‌ترین نوع آن قفل دکمه‌ای است. این قفل دارای یک طرف با یک دکمه نصب شده بر روی در یخچال است که قلابِ طرف دیگر را که روی یخچال سوار می‌شود، می‌بندد. یکی از والدین می‌تواند با فشار دادن دکمه، قلاب را آزاد کرده و اجازه دهد در باز شود.

ب. قفل‌های کابینت

قفل‌های در کابینت می‌توانند در قسمت داخلی در یا دور دستگیره‌ها نصب شوند تا از باز شدن آسان آنها جلوگیری کنند. متداول‌ترین نوع آنها قفل در داخلی است که به قسمت بالای داخل کابینت متصل می‌شود و به قطعه‌ای که روی در نصب می‌کنید قلاب می‌شود یا برعکس.

در کمی باز می‌شود تا بتوانید قفل را فشار دهید و قلاب را از قسمت دریافت کننده‌ی قفل آزاد کنید.

ج. قفل در فر

والدین از قفل در فر برای جلوگیری از سوختگی شدید و جراحات استفاده می‌کنند تا مانع از آن شوند که کودکان خردسال در اجاق گاز را از روی کنجکاوی باز کنند.

محبوب‌ترین نوع قفل در فر قفل بدون سوراخ با دو قطعه چسبنده است که یکی جدا شده و دیگری به قطعه‌ی قفل متصل می‌شود. یک قسمت به در فر متصل می‌شود و قسمت دیگر به کوره متصل می‌گردد. یک قفل کوچک به قسمت دکمه مانندِ جدا شده متصل می‌شود تا قفل شود و به سمت بالا چرخانده می‌شود تا قفل در را باز کند.

می‌توانید از این نوع قفل‌ها برای کابینت، یخچال و غیره استفاده کنید.

د. قفل‌های بالای درب

قفل‌های بالای درب‌ها به اندازه‌ای مرتفع هستند که دست کودکان به آنها نمی‌رسد. این قفل‌ها گزینه‌های خوبی برای والدینی با کودکانی هستند که نحوه‌ی باز کردنِ قفل‌های کودک و سایر سیستم‌های ضد کودک را متوجه شده‌اند.

این قفل‌ها را در بالای در نصب می‌کنید و یک چفت آویز را می‌کشید تا قفل آن باز شود. همچنین می‌توانید در را از هر دو طرف باز کنید تا از قفل شدن در داخل یا خارج آن جلوگیری کنید.

د. جزئیات بیشتر

چند نکته‌ی مهم دیگر وجود دارد که باید برای یافتن قفل مناسب درب منزل و خانواده‌ی خود بدانید، مانند درجه‌ی قفل و اندازه‌گیری‌های مناسب قفل.


 1. اندازه‌گیری یک قفل درب

یافتن قفل مناسب برای درب منزل شما به اندازه‌گیری مناسب بک ست (backset) بستگی دارد. این اندازه‌گیری از لبه‌ی در تا مرکز سوراخ مکانیزم قفل می‌باشد. متداول‌ترین اندازه‌گیری برای قفل‌های مسکونی، 2 3/4 اینچ و 2 3/8 اینچ است.

همچنین باید سوراخ قفل و فاصله‌ی قفل را اندازه بگیرید. سوراخ قفل قطر سوراخی است که قفل در آن قرار می‌گیرد، همان سوراخی که برای اندازه‌گیری بک ست استفاده کردید.

اندازه‌گیری فاصله‌ی قفل همان فاصله‌ی بین دو سوراخ قفل است که روی درب خود نصب کرده‌اید، با این فرض که یک قفل دستگیره‌دار استاندارد و یک چفت کلید خور دارید. اگر فقط یک قفل بر روی در دارید، به اندازه‌گیری فاصله‌ی قفل نیازی نخواهید داشت.

الف. باز شدن درب

باز شدن در به روشی که در باز می‌شود اشاره دارد. باید قبل از خرید قفل این اطلاعات حیاتی را داشته باشید زیرا بر نوع قفل مورد نیاز شما تأثیر می‌گذارد، چون چفت باید در جهت درستی قرار گیرد.

به لولاهای در نگاه کنید. درهای دارای لولا در سمت چپ به قفل چپ دست احتیاج دارند که به طور معمول با LH روی بسته‌بندی مشخص شده است. درهایی با لولاهای سمت راست نیاز به قفل راست دست دارند که با RH روی بسته‌بندی مشخص شده است.

 

ب. درجه‌ی قفل

درجه‌ی قفل یک عدد قابل توجه است که باید مد نظر قرار داده شود. موسسه استاندارد ملی آمریکا (ANSI) درجاتی را به قفل اختصاص می‌دهد که نشانگر عملکرد آنها در طول زمان است. دامنه‌ی درجات از 3 تا 1 است، که درجه 3 امنیت اساسی و درجه 1 امنیت سطح بالا را نشان می‌دهند.

می‌توانید انتظار داشته باشید که قفل‌هایی با درجات کمتر پس از مدت زمان کمتری فرسوده شوند. ممکن است این نوع قفل‌ها قیمت کمتری داشته باشند، اما احتمالاً مجبورید مرتباً آنها را تعویض کنید. همچنین، قفل‌های درجه 3 ممکن است به اندازه‌ی قفل‌های درجه 2 یا درجه 1 امنیت خانه‌ی شما را تأمین نکنند.

ه. قفل در را از کجا به صورت آنلاین خریداری کنیم

قفل در را از کجا به صورت آنلاین خریداری کنیم - انواع قفل درب

امیدوارم که این راهنما به شما کمک کند تا در مورد قطعات و انواع قفل در موجود در بازار و تفاوت آنها با یکدیگر آگاه شوید. خواه قفل‌های با امنیت بالا برای درب ورودی یا چند قفل درب کودک برای لوازم خود بخواهید، می‌توانید آنچه را که نیاز دارید در فروشگاه‌های خرده‌فروشی آنلاین پیدا کنید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Open chat
به کمک احتیاج داری؟
سلام؛
چطور می تونم کمکتون کنم؟